Kitesurfing dla najmłodszych – frajda na falach!
4 września 2017
Wykopy pod fundamenty przy budowie domu
4 września 2017
Kitesurfing dla najmłodszych – frajda na falach!
4 września 2017
Wykopy pod fundamenty przy budowie domu
4 września 2017

Wynajem szalunków – tanio, szybko i wygodnie

Szalunki, które nazywane są też deskowaniem, mają bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie. Stosowane są przy prowadzeniu betonowych prac budowlanych i pozwalają na uzyskanie odpowiedniej stabilizacji betonu na fundamentach, ścianach czy stropach. Obecnie szalunków nie musimy kupować lub robić samodzielnie – możemy wynająć je w niskiej cenie!

Z szalunków korzysta się przy budowie różnego rodzaju obiektów, między innymi domów jednorodzinnych, obiektów wielorodzinnych, budynków użyteczności publicznej. Praktycznie wszędzie, gdzie wylewa się betonowe konstrukcje, stosuje się szalunki. Dzięki nim możemy odpowiednio ustabilizować beton aż osiądzie w odpowiednim kształcie.

Z czego wykonuje się szalunki?

Szalunki to konstrukcje wykonane głównie z drewna lub ze specjalnych płyt, na przykład ze sklejki wodoodpornej, metalu czy wiórów drewnianych. Szalunki z desek można wykonać samodzielnie – są one tanie, ale przygotowanie odpowiedniej konstrukcji może zająć dość dużo czasu. Dlatego obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się szalunki gotowe, które możemy wynająć w niskiej cenie.

Także w użyciu znajdują się szalunki z elementów prefabrykowanych, kore stosowane są do tworzenia różnych form z betonu.

Rodzaje szalunków:

  • szalunki ścienne – przeznaczone do zabezpieczania ścian, mogą być wykonane z płyt pozwalających na uzyskanie odpowiedniej gładkości i stabilności ścian
  • szalunki stropowe – stosuje się wtedy zaawansowane systemy podpór i dźwigarów, które zapewniają stabilność i pozwalają na uzyskanie dowolnego stropu
  • szalunki fundamentowe – przeznaczone do wykonania fundamentów budynków

Powyższe szalunki dostępne są także jako systemowe – wówczas elementy wchodzą w skład większego systemu, który pozwala na uzyskanie właściwej stabilizacji betonu. Takie systemy są łatwe w obsłudze i można dowolnie łączyć ich elementy, aby uzyskać właściwą konstrukcję.

Wynajem szalunków – wykonaj rezerwację już teraz

Zdecydowanie się na wynajem szalunków jest najbardziej korzystnym rozwiązaniem – możemy wtedy wybrać odpowiedni system szalunkowy lub indywidualne szalunki, które będą odpowiadały projektowi. Wówczas możemy liczyć na najlepszy efekt – znacznie lepszy niż w przypadku zbijanych na miejscu szalunków z desek.

Gdy interesuje cię również wynajem szalunków Śląsk jest regionem, gdzie działa wiele firm zajmujących się świadczeniem usług tego rodzaju. 

Dodaj komentarz