Kartingowe urodziny – pomysł na niezapomnianą zabawę dla dzieci!
28 czerwca 2017
Aparat na zęby Invisalign – co warto o nim wiedzieć?
28 czerwca 2017
Kartingowe urodziny – pomysł na niezapomnianą zabawę dla dzieci!
28 czerwca 2017
Aparat na zęby Invisalign – co warto o nim wiedzieć?
28 czerwca 2017

Idealne prześcieradło – o czym pamiętać przy jego zakupie?

Zwykle przy zakupie prześcieradła nie zastanawiamy się nad nim zbyt długo. Wybieramy to, które ma odpowiedni rozmiar i przypadło nam do gustu. Jednak wtedy, gdy zależy nam na komfortowym śnie, warto przyjrzeć się ofertom producentów nieco bliżej. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Prześcieradło służy to osłonięcia materaca lub innego podłoża, aby spało nam się wygodniej i bardziej higienicznie. W sklepach możemy znaleźć szeroką gamę różnych prześcieradeł, dlatego wybranie tego odpowiedniego nie powinno być żadną trudnością. Gdy jednak wahasz się, co wybrać, zależy ci na jakości oraz wygodzie, sprawdź nasz poradnik!

1. Zwykłe czy z gumką?
To pierwsze pytanie, które będziemy musieli sobie zadać. Dzisiaj najbardziej popularne to prześcieradła z gumką, ponieważ są najwygodniejsze wtedy, gdy mamy łóżko z materacem na stelażu. Dzięki gumkom wszytym na rogach lub całym obwodzie prześcieradło dobrze trzyma się materaca. Prześcieradła z gumką są dostępne w wielu rozmiarach, więc kupujemy je pod kątem rozmiaru posiadanego materaca.

Gdy nie mamy łóżka z materacem, ale śpimy na przykład na rozkładanej wersalce, możemy kupić także prześcieradło zwykłe, bez gumek. Pamiętajmy wtedy, że powinno być ono odpowiednio większe od posiadanego przez nas miejsca do spania.

2. Materiał na prześcieradło
To bardzo ważna sprawa, ponieważ to od materiału zależy trwałość prześcieradła oraz nasz komfort snu. W sprzedaży możemy znaleźć obecnie głównie prześcieradła z bawełny, na przykład bawełny o splocie płóciennym, satyny bawełnianej, frotte, jerseyu czy flaneli. Dostępne są też prześcieradła z domieszką tworzyw sztucznych, na przykład poliestru. Wyróżniają się niskimi cenami, ale mogą się mechacić w trakcie użytkowania.

Na lato, gdy jest ciepło, najlepiej sprawdzają się prześcieradła z satyny bawełnianej, która jest gładka i chłodna w dotyku, a także ze zwykłej bawełny o splocie płóciennym, który stosowany jest też przy produkcji pościeli. Flanela jest z kolei najlepsza na okres zimowy, ponieważ jest miękka i puszysta w dotyku, a także ciepła. Jersey jest miękkim i gładkim, nieco elastycznym materiałem sprawdzającym się na każdą porę roku. Frotte, czyli bawełna o fakturze takiej jak ręczniki, może drapać, ale niektórym taki materiał odpowiada.

3. Kolorystyka
Dzisiaj do wyboru mamy szeroką gamę prześcieradeł w najróżniejszych kolorach. Dobierajmy je pod kątem posiadanej pościeli, ale nie musimy koniecznie szukać ich w tym samym kolorze. Możemy przykładowo dopasować kolor prześcieradła do detali na pościeli.

Do zapoznania się ze swoją ofertą pościeli i prześcieradeł zaprasza sklep internetowy Bella Storia – pościele jak ze snu! Dostępne prześcieradła i wiele innych artykułów możemy zobaczyć…

Dodaj komentarz