Podkłady na łóżko – ochrona materaca i większy komfort snu
1 września 2017
Coworking – sposób na niższe koszty pracy
1 września 2017
Podkłady na łóżko – ochrona materaca i większy komfort snu
1 września 2017
Coworking – sposób na niższe koszty pracy
1 września 2017

Biała pościel – wszystko, co warto o niej wiedzieć

Uwielbiasz białą pościel? Wielu ludzi lubi właśnie takie poszwy na kołdry i poduszki, ale wybieramy je dość rzadko, ponieważ wydają się mało praktyczne. Gdy jednak masz ochotę na pościel w bieli, sprawdź razem z nami, jak wybrać najlepszą i jak zadbać o nią, aby zawsze wyglądała pięknie!

 

Biała pościel kojarzy się przede wszystkim z pościelą hotelową, luksusową. Wiążemy ją z czystością i higieną, dlatego nic dziwnego, że pojawia się też w wielu domach i mieszkaniach. Jednak pościel tego rodzaju jest też narażona na szybkie zabrudzenie – widać na niej każdą plamkę. Ponadto wtedy, gdy nie będzie odpowiednio prana, może zszarzeć, dlatego także będzie wyglądać niezbyt ładnie.

 

Jeżeli jednak wady nie przesłaniają ci zalet, zachęcamy do zapoznania się z naszymi poradami, aby spanie w białej pościeli było wyjątkowo komfortowe!

 

Jaką białą pościel wybrać?

Gdy mówimy o białej pościeli, przede wszystkim mamy na myśli tę wykonaną z bawełny o tradycyjnym płóciennym splocie. Jednak biała pościel ma także wiele innych postaci. Warto wskazać między innymi na pościel z bawełny satynowej o lekkim połysku, pościel wykonaną z lnu czy też na pościel flanelową, która jest pokryta miękkim i ciepłym meszkiem.

 

Pościel biała może mieć też różne wzory związane z techniką jej wykonania, na przykład mogą być to lekkie paseczki z połyskiem, możemy też kupić pościel batystową, która również ma charakterystyczną fakturę. W sprzedaży dostępne są też białe pościele z dekoracyjnymi koronkami.

 

Unikajmy za to pościeli białej wykonanej z poliestru – chociaż jest ona dość tania, to jednak w rzeczywistości nie jest trwała i może szybko zacząć się niszczyć. Jej główną wadą jest tendencja do „kulkowania”, czyli powstawania małych kuleczek na nawierzchni. Poza tym poliester nie oddycha tak dobrze jak bawełna.

 

Jak dbać o białą pościel?

Aby biała pościel zawsze zachwycała piękną bielą, powinniśmy ją również odpowiednio prać. W przeciwnym przypadku może zszarzeć i nie będzie zachwycała już swoim śnieżnobiałym kolorem.

 

Pościel powinniśmy prać przede wszystkim zgodnie z zaleceniami znajdującymi się na metce. Do prania najlepiej wybierać specjalne płyny lub proszki do białych tkanin, które pozwalają na ochronę bieli przed szarzeniem. Jako ekologiczny i tani wybielacz do białego prania możemy zastosować sodę oczyszczoną. Nie stosujmy jednak wybielaczy z chlorem, ponieważ osłabiają one tkaninę.

 

 

Dodaj komentarz