Gokarty – pomysł na niezapomniane urodziny dla dzieci w Warszawie
1 września 2017
Biała pościel – wszystko, co warto o niej wiedzieć
1 września 2017
Gokarty – pomysł na niezapomniane urodziny dla dzieci w Warszawie
1 września 2017
Biała pościel – wszystko, co warto o niej wiedzieć
1 września 2017

Podkłady na łóżko – ochrona materaca i większy komfort snu

Materac jest produktem trudnym w czyszczeniu – jeżeli dochodzi do jego przemoczenia, wymaga on profesjonalnego czyszczenia, które kosztuje niemało. Z kolei korzystanie z niewyczyszczonego materaca także jest niezdrowe – mogą rozwijać się w nim bakterie, pleśnie i inne niebezpieczne drobnoustroje. Aby zapobiec takim problemom z materacem, warto zaopatrzyć się w odpowiedni podkład pełniący funkcję ochraniacza.

 

Podkłady na materac sprawdzają się w wielu różnych sytuacjach – najczęściej wybierane są na łóżka dziecięce, ale również przydają się dorosłym. Polecane są między innymi osobom chorym, które mogą zabrudzić materac, osobom, które w nocy bardzo się pocą, a także każdemu, kto chce przedłużyć trwałość użytkowanego materaca. Poza tym podkłady możemy stosować w celu poprawy komfortu snu, gdy wybierzemy odpowiednie modele z wypełnieniem.

 

W sprzedaży możemy znaleźć różnorodne podkłady na łóżko – zarówno jednorazowe, jak i wielorazowe. Jak znaleźć najlepszy model dla siebie?

 

Jakie podkłady na łóżko znajdziemy w sprzedaży?

Podkłady na łóżko przede wszystkim są przeznaczone do ochrony przed zmoczeniem, dlatego posiadają specjalną warstwę – folię lub membranę, której zadaniem jest zabezpieczenie przed przesiąkaniem płynów.

 

Standardowe folie chronią przed zmoczeniem zarówno od góry, jak i od dołu, z kolei zaawansowane membrany działają już nieco inaczej. W ich przypadku zablokowanie jest przepuszczanie od góry, ale możliwe jest przepuszczanie od dołu, dlatego podkłady tego rodzaju pozwalają na oddychanie materaca i w ten sposób zwiększają jego świeżość i higienę.

 

Oprócz tego w sprzedaży dostępne są również podkłady na łóżko, które są wypełnione miękką owatą i pokryte bawełnianym obszyciem. W ten sposób możemy zwiększyć komfort materaca, na przykład wtedy, gdy jego pokrycie nie jest już wygodne, potrzebujemy więcej miękkości. Takie podkłady również zabezpieczają przed zabrudzeniami, ponieważ wchłaniają nadmiar płynu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Przy zakupie odpowiedniego podkładu na łóżko powinniśmy także zwrócić uwagę na jego wykończenie. Najlepiej, aby podkład posiadał cztery gumki na narożnikach, aby można było nałożyć go na materac. Zwróćmy też uwagę na rozmiar, aby podkład pasował do naszego łóżka. Poza tym podkład powinien być możliwy do prania, aby utrzymać go w czystości.

 

Jeżeli chcemy zakupić podkład dla alergika, powinniśmy także zwrócić uwagę na to, czy jest on wykonany z antyalergicznych włókien.

Dodaj komentarz