Organizacja bankietu firmowego. Warto powierzyć to ekspertom!
28 czerwca 2017
Korzystasz z butli gazowych? Nie musisz samodzielnie jeździć po gaz!
28 czerwca 2017
Organizacja bankietu firmowego. Warto powierzyć to ekspertom!
28 czerwca 2017
Korzystasz z butli gazowych? Nie musisz samodzielnie jeździć po gaz!
28 czerwca 2017

Biuro lśniące czystością – outsourcing sprzątania

Biuro jest wizytówką firmy i powinno być zawsze uporządkowane i czyste. Firmy w tym celu najczęściej decydują się na zatrudnienie własnych sprzątaczek, ale mamy jeszcze jedno rozwiązanie – outsourcing sprzątania świadczony przez profesjonalne firmy sprzątające.

Najczęściej biura wymagają codziennego sprzątania – odkurzenia czy zamiecenia podłóg, pościerania kurzy, posprzątania części kuchennej oraz łazienki, opróżnienia koszów na śmieci. W przypadku większych powierzchni prace te zabierają więcej czasu, dlatego musi zająć się nimi więcej osób. Prace prowadzone są po wyjściu pracowników z biura, czasami także nocą.

Własny pracownik czy outsourcing sprzątania?
Zatrudnienie własnych osób odpowiedzialnych za sprzątanie jest dla firmy dodatkowym kosztem. Musi ona stworzyć stanowiska pracy, przeszkolić pracowników, a także opłacać ich wynagrodzenie oraz inne koszty związane z zatrudnieniem. W przypadku większych firm takie rozwiązanie rzeczywiście się sprawdza, ale w mniejszym biurze nie będzie zbyt opłacalne, zwłaszcza wtedy, gdy jego kompleksowe posprzątanie nie jest zbyt czasochłonne.

Wobec tego alternatywnym rozwiązaniem jest firma sprzątająca Sosnowiec jest jednym z miast, gdzie możemy skorzystać z kompleksowych usług w tym właśnie zakresie. Wówczas możemy otrzymać obsługę w ramach outsourcingu, która jest związana z niższymi kosztami, ponieważ nie musimy wtedy zatrudniać własnego pracownika.

Na czym polega outsourcing sprzątania?
Usługami outsourcingowymi nazywa się ogólnie usług, które polegają na zleceniu prac zewnętrznej firmie, która dysponuje odpowiednim zapleczem i wykwalifikowanymi pracownikami do ich prowadzenia. Głównym zadaniem outsourcingu jest podwyższenie efektywności prowadzonej działalności i skoncentrowanie się na głównym przedmiocie działalności.

Wobec tego w outsourcingu korzystamy z zasobów zewnętrznych, a w przypadku firm sprzątających z pomocy sprzątaczy, sprzętu oraz wyposażenia, wobec tego nie musimy kupować go samodzielnie.

Jak wybrać dobrą firmę prowadzącą usługi sprzątające?
Gdy chcemy skorzystać z usług outsourcingowych w zakresie sprzątania, wystarczy, że znajdziemy adresy firm w internecie. Przy doborze odpowiedniej zwróćmy uwagę na zakres świadczonych usług, ich cennik, a także referencje klientów.

Do skorzystania ze swoich usług outsourcingowych w ramach sprzątania zaprasza firma Flostar z Dąbrowy Górniczej, która obsługuje także teren Sosnowca, Katowic i okolicznych miast.

Dodaj komentarz