Pleśń na ścianach? Nie zapomnij o farbie grzybobójczej
4 września 2017
Kitesurfing dla najmłodszych – frajda na falach!
4 września 2017
Pleśń na ścianach? Nie zapomnij o farbie grzybobójczej
4 września 2017
Kitesurfing dla najmłodszych – frajda na falach!
4 września 2017

Wodoodporna i plamoodporna farba – kiedy warto ją wybrać?

W sklepach możemy znaleźć wiele różnych rodzajów farb. Różnią się one pod względem swojego składu, a tym samym właściwości. Gdy zależy nam na tym, aby ściany nie tylko były ładne, ale również zabezpieczone przed zabrudzeniami, powinniśmy poszukać specjalnych farb wodoodpornych i plamoodpornych.

Kurz, zachlapania czy tłuszcz mogą być poważnym problemem dla ścian. Gdy pomalujemy je zwyczajną, najtańszą farbą akrylową, wtedy zmycie takich zabrudzeń jest niemożliwe. Ponadto zwykłe farby nie zachowują się zbyt dobrze w wilgotnym środowisku i mogą szybko stać się przyczyną rozwoju pleśni, mogą się przebarwiać, odpadać.

Dobra farba to podstawa

Wobec tego do pomieszczeń, gdzie ważna jest ochrona przed zanieczyszczeniami, warto zakupić specjalne farby plamoodporne. Wiele z nich posiada również dodatkowe właściwości – są odporne na wilgoć i mogą być używane w tych przestrzeniach, gdzie pojawia się woda i para wodna, na przykład w łazienkach, pomieszczeniach gospodarczych, kuchniach czy na korytarzach.

Wybrane rodzaje farb mogą pochwalić się też właściwościami grzybobójczymi, dlatego zmniejszają ryzyko związane z powstaniem pleśni na ścianach. Mogą być też używane do malowania miejsc, gdzie pleśń wcześniej występowała i została usunięta.

W ofercie firmy Standom znajduje się również wodoodporna farba zmywalna, która jest odporna na osadzanie się na niej kurzu, dlatego ściany pomalowane takim środkiem nie tylko są ładne, ale także bezpieczne dla alergików. Więcej o produktach możemy znaleźć na stronie internetowej pod adresem: https://www.aquaceramic.com.pl/

Wyczyszczenie ścian nigdy nie było tak proste!

Dzięki farbom plamoodpornym oraz wodoodpornym możemy cieszyć się świeżo wyglądającymi ścianami na długi czas. Wtedy, gdy pojawią się na nich jakieś zabrudzenia, możemy po prostu wyczyścić je z użyciem szmatki lub gąbki z wodą lub odrobiną detergentu, na przykład płynu do mycia naczyń.

Takie farby doskonale sprawdzają się w domach, w których istnieje duże ryzyko zabrudzenia ścian, na przykład przez małe dzieci czy przez zwierzaki. Doskonale sprawdzają się też w miejscach, gdzie możemy zabrudzić ściany, na przykład w garażach, na korytarzach.

Wobec tego farby wodoodporne i plamoodporne doskonale nadają się praktycznie wszędzie, gdy chcemy zabezpieczyć ściany przed działaniem wody oraz plamami. To nowoczesne rozwiązanie także do innych przestrzeni, na przykład do sklepów, klubów sportowych, salonów kosmetycznych. Warto je sprawdzić i wybrać najlepszą dla siebie!

Dodaj komentarz