Posadzka poliuretanowa czy epoksydowa?
22 lutego 2017
Kartingowe urodziny – pomysł na niezapomnianą zabawę dla dzieci!
28 czerwca 2017
Posadzka poliuretanowa czy epoksydowa?
22 lutego 2017
Kartingowe urodziny – pomysł na niezapomnianą zabawę dla dzieci!
28 czerwca 2017

Jak zacząć przygodę z kitesurfingiem?

Kitesurfing bije rekordy popularności – coraz więcej osób ma ochotę spróbować swoich sił w elitarnym jeszcze do niedawna sporcie. Kitesurfingu mogą spróbować już nawet kilkuletnie dzieci – odpowiedni instruktor potrafi zdziałać cuda. Praktycznie nikt nie jest za stary na ten sport – decydują się na niego również i ludzie w podeszłym wieku. Warunkiem jest ogólna sprawność fizyczna i determinacja. Czy wiesz, jak rozpocząć przygodę z tą wyjątkowa dyscypliną?

Znajdź odpowiednią szkołę

Kitesurfing należy do sportów, w których na samym początku niezbędna okaże się pomoc instruktora. Choć z czasem będzie coraz łatwiej – pierwsze kroki musi nadzorować ktoś doświadczony. Dobry instruktor zapewni ci nie tylko efektywną naukę, ale i sprawi, że będzie ona znacznie bardziej bezpieczniejsza.

Poświęć swój czas

Aby móc samodzielnie oddawać się sztuce kitesurfingu, musisz przejść wielogodzinny trening u boku trenera. Zadbaj o regularność lekcji – tylko ona może zapewnić ci odpowiednie umiejętności.

Własny sprzęt? Daj sobie czas

Zanim zainwestujesz w drogi sprzęt do kite’a, poczekaj, aż nabierzesz pewności, że ta dyscyplina jest dla ciebie. Gdy tak się już stanie, odwiedź jedną ze stron internetowych poświęconych kitesurfingowi, np. https://kitesurfingblog.pl . Znajdziesz tam wskazówki co do tego, jaki sprzęt okaże ci się przydatny. Do tej pory jednak zdecyduj się na usługi wypożyczalni.

Korzystaj z obozów kitesurfingu

Obozy letnie to doskonała okazja by szkolić swoje umiejętności, ale i poznać osoby o podobnej pasji oraz wymieniać wspólnie z nimi doświadczenia.

Dbaj o kondycję

Choć kitesurfing nie jest trudnym sportem, dobra kondycja zawsze okaże się przydatna. Dbaj o nią, uprawiając również inne dziedziny, a szaleństwa na desce będą przyjemniejsze.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz