Jaką koszulkę ubrać na rower?
17 lipca 2017
Co znajdziemy w ofercie marki winora?
17 lipca 2017
Jaką koszulkę ubrać na rower?
17 lipca 2017
Co znajdziemy w ofercie marki winora?
17 lipca 2017

Liczniki rowerowe- co znajdziemy na rynku?

Licznik rowerowy to narzędzie, bez którego nie obejdzie się żaden zawodowiec. Małe akcesorium, dzięki któremu można monitorować swój codzienny postęp w treningu. Czy to oznacza, że amatorzy nie skorzystają z tego urządzenia? Oczywiście nie. Amatorzy za pomocą licznika rowerowego mogą ocenić swój postęp i sprawdzić ile są w stanie przejechać. Co znajdziemy na rynku? Liczniki można podzielić na urządzenia, które są wyposażone w podstawowe funkcje. Możemy wyróżnić modele przewodowe lub bezprzewodowe. Bezprzewodowe liczniki zaawansowane, które posiadają np. pulsometr, licznik spalanych kalorii. Na rynku dostaniemy także komputerki rowerowe, a także nawigacje rowerowe. Te pierwsze umożliwiają komputerową analizę swojego treningu, natomiast nawigacje rowerowe wyposażone są w GPS. Na pewno te liczniki rowerowe, które mają dodatkowe funkcje, są o wiele droższe. Jednak czy tego właśnie potrzebujesz? Zanim podejmiesz decyzje co kupić, warto przeanalizować, czego tak naprawdę potrzebujesz. Być może nie warto od razu wyposażać się w komputerek rowerowy, skoro jesteś nastawiony tylko na rekreacyjną jazdę po okolicznych lasach.

Liczniki bezprzewodowe i przewodowe

Liczniki bezprzewodowe więcej kosztują niż liczniki przewodowe. Transmisja danych odbywa się za pomocą fal radiowych, chociaż starsze modele wciąż wykorzystują analogową transmisję danych. Na pewno licznik powinien posiadać takie podstawowe funkcje jak dystans całkowity, dystans wycieczki, zegar, prędkość aktualna, prędkość średnia, a także prędkość maksymalna i czas jazdy. Wśród dodatkowych funkcji można spotkać np. możliwość zapamiętania ustawień dla dwóch rowerów, odliczanie zaplanowanej trasy, licznik spalanych kalorii. Ile kosztują liczniki rowerowe? Taki gadżet można już kupić za 50 zł. Wśród sensownych rozwiązań dostaniemy np. licznik sigma sport. Kosztuje niewiele ponad 100 zł, choć można czasami go kupić po okazyjnych cenach, a jest wyposażony aż w 16 funkcji. Wyposażony jest w chip pamięci pozwalający nie utracić wartości całkowitych i ustawień, wskaźnik zużycia baterii, możliwość ustawienia kontrastu, możliwość ustawienia interwału serwisu przez UFSB, funkcję oszczędzania energii.

Na rynku znajdziemy bardzo wiele różnorakich modeli m.in. przewodowe, bezprzewodowe, takie, które wyposażone są w podstawowe funkcje oraz w dodatkowe funkcje. Może się wydawać, że ciężko będzie coś wybrać dla siebie. Na pewno trzeba ustalić jakie funkcje są dla ciebie niezbędne, przeanalizować styl jazdy i dopiero na podstawie zebranych informacji dopasować dla siebie odpowiedni model.

Dodaj komentarz