Jakie narzędzia rowerowe warto mieć w swoim warsztacie?
17 lipca 2017
Liczniki rowerowe- co znajdziemy na rynku?
17 lipca 2017
Jakie narzędzia rowerowe warto mieć w swoim warsztacie?
17 lipca 2017
Liczniki rowerowe- co znajdziemy na rynku?
17 lipca 2017

Jaką koszulkę ubrać na rower?

Ubiór na rower jest sprawą istotną, jeśli zamierzasz regularnie trenować. Wśród ubrań na rower znajdziemy: spodnie i spodenki, bluzy rowerowe, rękawiczki rowerowe, buty rowerowe, a także koszulki. Jaką koszulkę wybrać? Czy postawić na tańszy model? Tak naprawdę, żeby znaleźć dla siebie odpowiednią koszulkę rowerową, trzeba trochę poszukać i posprawdzać na sobie odpowiednie modele.

Kiedy warto kupić koszulkę rowerową?

Wśród koszulek rowerowych znajdują się między innymi koszulki, które ściśle przylegają do ciała. Najważniejszą funkcją takich koszulek jest zbieranie i odprowadzanie wilgoci (potu) na zewnątrz. W ten sposób organizm nie wychładza się, a ciało nie wydziela nieprzyjemnego zapachu. Takie koszulki polecane są szczególnie dla osób, które jeżdżą rowerem zawodowo. Na pewno taka koszulka będzie dobrym rozwiązaniem dla kogoś, kto intensywnie się poci. Jaką koszulkę wybrać? Musisz dobrać taką koszulkę, by przylegała do ciała, ale jednocześnie nie krępowała ruchów (nie uciskała). Takiego efektu odprowadzania wilgoci na zewnątrz nie znajdziemy w koszulkach, które nie przylegają do ciała. A co z osobami, które lubią spokojniejszą jazdę rowerem? Czy dla nich też znajdzie się jakaś propozycja wśród koszulek? Dla wszystkich, którzy jeżdżą rowerem rekreacyjnie, do pracy, idealnie sprawdzi się koszulka uszyta z wełny merynosów. Taka koszulka daje ciepło i jest wygodna. Co prawda nie odprowadza dobrze potu, ale przecież podczas spokojnej jazdy nie pocimy się intensywnie. A co z koszulkami bawełnianymi? Nie poleca się tego materiału dla kogoś, kto zamierza intensywnie trenować. Mokra od potu bawełna daje nieprzyjemne odczucia. Kiedy warto kupić koszulkę rowerową? Na pewno, kiedy codziennie pokonujesz kilkanaście kilometrów lub kiedy ćwiczysz intensywnie. Nie warto kupować koszulki rowerowej, kiedy dziennie jeździsz tylko do sklepu oddalonego o kilkaset metrów. Wtedy lepiej włożyć to, co się lubi. A co z ceną? Na pewno nie warto kupować koszulek za 20 zł (bo i takie się zdarzają na rynku). Dobra jakościowo koszulka kosztuje około 100 złotych. Za około 115 złotych kupisz termoaktywną koszulkę Brubecka. Taka koszulka będzie wyposażona w specjalne strefy, które wspomagają odprowadzanie wilgoci na zewnątrz, a także mają przedłużony tył, który chroni wrażliwe okolice nerek.

Wybierając koszulkę, na pewno nie warto wybierać bawełnianej, w tej kwestii koszulki wykonane ze sztucznych materiałów mają sporą przewagę, ale wszystko zależy od tego, w czym się dobrze czujesz, bo w końcu ubiór to indywidualna sprawa.

Dodaj komentarz