Bezglutenowe płatki na bazie drożdży
4 sierpnia 2016
Problemy z glutenem i laktozą
4 sierpnia 2016
Bezglutenowe płatki na bazie drożdży
4 sierpnia 2016
Problemy z glutenem i laktozą
4 sierpnia 2016

Masło orzechowe – cenny produkt dla osób ceniących zdrowie i idealną sylwetkę

Całkiem sporo osób na dzień dzisiejszy zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne jest dbanie o zdrowie na odpowiednio wysokim poziomie. Jest to istotne, ponieważ często prowadzimy siedzący tryb życia, głównie spowodowany spędzaniem w pracy dużo czasu, po pracy nie chce nam się za bardzo ruszać i cały wolny czas spędzamy przed komputerem lub telewizorem, spożywając przy tym sporo niezdrowych produktów. Nie jest to oczywiście reguła, widać to choćby po tym, że coraz więcej osób decyduje się wręcz na radykalne zmiany w stylu swojego dotychczasowego życia. Istnieje wiele produktów, które doskonale pomagają w zachowaniu zdrowia. Jednym z nich jest cenne masło orzechowe.

Źródło cennych składników odżywczych

Masło orzechowe Primavika jest doskonałym produktem, mogącym dostarczyć naszemu organizmowi sporo wartościowych witamin i minerałów. Składa się zazwyczaj niemal w stu procentach z samych, pysznych orzechów. Jeżeli kupimy dobrej jakości masło orzechowe, pozbawione będzie dodatku soli oraz cukrów – znajdą się w nim tylko te naturalnie występujące. W odróżnieniu od innych tego typu produktów, masło orzechowe dostarcza sporej dawki energii już w bardzo małych ilościach i zapewnia uczucie sytości na około 3 godziny. Sprawia to, że jest to doskonały produkt dla osób ćwiczących i prowadzących bardzo aktywny tryb życia.

Skład masła orzechowego

Zazwyczaj masło orzechowe w niemal 50% składa się głównie z tłuszczów. Nie ma się co jednak tym przejmować, ponieważ są to jak najbardziej naturalne i zdrowe tłuszcze roślinne, mające często wręcz zbawienny wpływ na nasz organizm. Pozostały skład masła orzechowego to około 25% cennego białka, 15% węglowodanów i 10% innych składników takich jak naturalne cukry. Jest to wręcz nieodłączny składnik diety każdej osoby, która dba o linię i pragnie się zdrowo odżywiać.

Dodaj komentarz