Gokarty pod gołym niebem – zaszalej ze znajomymi!
1 września 2017
Jak przedłużyć żywotność zmywarki?
1 września 2017
Gokarty pod gołym niebem – zaszalej ze znajomymi!
1 września 2017
Jak przedłużyć żywotność zmywarki?
1 września 2017

Gdzie można sprzedać katalizator samochodowy?

Katalizatory samochodowe stosowane są obecnie w większości nowoczesnych samochodów. Ich głównym zadaniem jest filtrowanie spalin, aby nie były tak niebezpieczne dla środowiska. Nie każdy z nas jednak zdaje sobie sprawę z tego, że katalizator jest też dość drogim elementem. Gdy wymieniamy katalizator na nowy, ten stary warto sprzedać. Gdzie możemy to zrobić?

 

Reaktor katalityczny, czyli właśnie katalizator samochodowy zaliczany jest do układu wydechowego samochodów. Pełni on funkcję systemu zmniejszania ilości szkodliwych składników spalin poza silnikiem. Kiedyś katalizatory nie były używane w samochodach, ponieważ normy emisji spalin nie były tak rygorystyczne.

Obecnie katalizatory są już standardem w pojazdach z silnikami spalinowymi – samochodach osobowych, ciężarówkach, autobusach, także w wózkach widłowych czy w lokomotywach.

Dlaczego katalizatory są takie drogie?

Jak wspomnieliśmy już na wstępie, katalizator jest dość drogim elementem w samochodzie. Jego cena wynosi kilkaset złotych w zależności do modelu pojazdu – zwykle od około 300 do nawet ponad 1000 złotych.

Tak wysoka cena katalizatora jest przede wszystkim związana z zastosowanymi w nim materiałami. W katalizatorach stosuje się metale szlachetne takie jak platyna, rod czy pallad, które zaliczają się do jednych z najdroższych metali – są droższe od złota. W związku z tym katalizator ma też sporą cenę. To powoduje, że zdarzają się też przypadki kradzieży katalizatorów na sprzedaż.

Gdy wobec tego dochodzi w naszym samochodzie do uszkodzenia katalizatora, w takim przypadku warto pomyśleć o sprzedaży tego elementu samodzielnie. Nie zostawiajmy go w warsztacie samochodowym, chyba że jesteśmy w stanie uzyskać rabat na wykonanie usługi montażu nowego katalizatora odpowiadający wartości tego komponentu.

Gdzie możemy sprzedać używany katalizator?

Aktualnie w Polsce działa wiele firm zajmujących się skupem katalizatorów. Odkupują one te właśnie komponenty od firm, na przykład warsztatów samochodowych, ale również od osób prywatnych, które mają niepotrzebne katalizatory.

Jeżeli również interesuje cię skup katalizatorów Śląsk także posiada tego rodzaju punkty. Możemy znaleźć je szybko i wygodnie przez internet, a następnie sprawdzić adres, pod który możemy dostarczyć katalizator. Jedną z takich firm jest firma DS Auto Chrzanów, która jest największym w Polsce skupem katalizatorów. Posiada oddziały w każdym mieście i zajmuje się także dojazdem do klientów. Więcej informacji dotyczących firmy i jej oferty znajdziemy na stronie: https://www.autoelektronika24.com/

Dodaj komentarz