Gdzie można sprzedać katalizator samochodowy?
1 września 2017
Gdzie zamontować klimatyzację w domu?
1 września 2017
Gdzie można sprzedać katalizator samochodowy?
1 września 2017
Gdzie zamontować klimatyzację w domu?
1 września 2017

Jak przedłużyć żywotność zmywarki?

Metallic stove and dishwasher in the kitchen

Zmywarka jest bardzo pomocnym sprzętem w domu. Dzięki niej możemy szybko i skutecznie umyć naczynia, nie musząc zaprzątać tym sobie głowy. Wystarczy tylko włożyć naczynia do zmywarki, dodać detergent, wybrać program i to wszystko. Jednak musimy pamiętać o tym, że zmywarka, podobnie jak inne AGD, także może się zepsuć. W dużej mierze może być to wynik naszej eksploatacji urządzenia. W jaki sposób możemy przedłużyć żywotność zmywarki?

 

Chyba nikt, kto ma w domu zmywarkę, nie chce już wracać do zmywania ręcznego. Nie tylko zabiera dużo czasu, ale również jest męczące. Zużywamy też wtedy znacznie więcej wody, ponieważ zmywarka wykorzystuje ją ekonomicznie. Do wyboru mamy wiele programów pracy – ekologiczne, intensywne, szybkie. Możemy wobec tego zmywać jeszcze wygodniej.

Niezależnie od tego, czy masz nową zmywarkę do naczyń, czy korzystasz z niej już od dawna, sprawdź razem z nami porady, które pomogą ci w zachowaniu zmywaki w odpowiednim stanie.

Czyszczenie zmywarki

Chociaż zmywarka sama w sobie służy do czyszczenia, także powinniśmy pamiętać o tym, aby ją czyścić. Gdy nie będziemy regularnie myli zmywarki, wówczas może odmówić nam posłuszeństwa.

Przynajmniej raz na tydzień powinnyśmy przetrzeć uszczelki, drzwiczki oraz inne zanieczyszczone powierzchnie w zmywarce. Także raz na tydzień zaleca się wyjęcie i wyczyszczenie filtra.

Do wyczyszczenia całej zmywarki od środka możemy również wykorzystać specjalne płyny, które kupimy w sklepach. Możemy też przygotować samodzielną mieszankę – w pojemniczku na tabletki umieszczamy sodę oczyszczoną, a do środka zmywarki wlewamy około 3 szklanki octu. Potem włączamy program z najwyższą temperaturą bez naczyń w środku.

Nie zapominajmy też o tym, aby uzupełniać w zmywarce poziom soli. Chociaż w sprzedaży znajdują się kapsułki i tabletki działające jak sól, to jednak w przypadku twardej wody to za mało.

Do zmywarki nie powinniśmy wkładać naczyń z resztkami jedzenia, ponieważ mogą one doprowadzić do szybkiego zatkania filtra. Także nie powinniśmy umieszczać w niej ściereczek, gąbek oraz innych przedmiotów, które mogą doprowadzić do jej zniszczenia.

Co wtedy, gdy zmywarka jest zepsuta?

Jeżeli nie jesteśmy w stanie samodzielnie naprawić zmywarki na podstawie informacji zawartych w instrukcji obsługi, warto zwrócić się do fachowców – potrzebny będzie dobry serwis AGD Katowice jest są jednym z miast, gdzie możemy otrzymać pomoc specjalistów. Oczywiście, gdy urządzenie jest nadal na gwarancji, możemy skorzystać z ochrony gwarancyjnej.

Do skorzystania z usług serwisu AGD zaprasza: www

Dodaj komentarz