Co znajdziemy w ofercie marki winora?
17 lipca 2017
Kaseta rowerowa- o czym musisz wiedzieć?
17 lipca 2017
Co znajdziemy w ofercie marki winora?
17 lipca 2017
Kaseta rowerowa- o czym musisz wiedzieć?
17 lipca 2017

Jaką pompkę rowerową kupić?

Każdy zapalony rowerzysta powinien być wyposażony w pompkę rowerową. To narzędzie, bez którego lepiej się nie wybierać w dłuższą podróż rowerową. Dzięki pompce w szybki sposób sprawdzisz ciśnienie w oponach. Wśród produktów dostępnych na rynku znajdziemy pompki ręczne, pompki na naboje CO2, pompki stacjonarne, pompki do amortyzatorów. Jaką pompkę rowerową wybrać?

Pompka stacjonarna czy ręczna?

Pompki ręczne wyróżniają się niewielkimi rozmiarami, taką pompkę warto wozić zawsze ze sobą. Na pewno nie raz może się przydać przy awarii. Pompki na CO2 wyglądem przypominają pompki ręczne, ale zamiast siły mięśni, do pompowania używane jest ciśnienie z pojemnika ze sprężonym dwutlenkiem węgla. Taką pompką w błyskawiczny sposób można napompować koła. Pompki stacjonarne są duże, wyposażone w zintegrowany wężyk. Na pewno jest to urządzenie bardzo przydatne w serwisie domowym. Wyróżnia się ergonomiczną rękojeścią, która jest pokryta miękką gumą, przystosowana do wszystkich typów wentyli, wyposażona w manometr wskazówkowy.

Przenośna pompka rowerowa- jaką wybrać?

Na pewno najbardziej przydatnym urządzeniem będzie podręczna pompka rowerowa, która wraz z dętką stanowi obowiązkowe wyposażenie każdego rowerzysty, który trenuje MTB czy jeździ na szosie. Bez względu na to, jaki robisz dystans, z pewnością to małe poręczne urządzenie będzie przydatne dla ciebie. Na szczęście większość modeli podręcznych pompek posiada specjalne uchwyty do montażu na ramie, więc nie będzie problemu z przewożeniem takich pompek. Pompki spokojnie mieszczą się też w kolarskiej kieszonce. Na pewno taka pompka powinna być kompaktowa, a także lekka. Jeśli zależy ci na czasie pompowania, warto rozważyć modele na naboje CO2. O czym trzeba pamiętać, decydując się na podręczną pompkę? Na pewno trzeba pamiętać o tym, że ciężko będzie uzyskać parametry ciśnienia takie same jak w pompkach stacjonarnych. Trzeba tez pamiętać o tym, że na rynku są dostępne trzy typy zaworów wentyli: Presta, Dunlop, Schrader. Najpopularniejszym zaworem jest Presta, ma ona charakterystyczną nakrętkę na zaworku. W rowerach miejskich lub trekkingowych możemy znaleźć: klasyczny rowerowy Dunlop czy Schrader. Dobra wiadomość jest taka, że prawie wszystkie pompki obsługują te trzy typy wentyli. Wśród pompek ręcznych znajdziemy np. Pompkę teleskopową Race Author. Można już ją kupić za 120 złotych. Jest to model poręczny, który zawiera w komplecie uchwyt mocujący. Pompka jest lekka i mała, co ma duże znaczenie w czasie jazdy rowerem.

Dodaj komentarz