Jak zabezpieczyć dokumenty i kosztowności w domu?
4 września 2017
Hostessy na eventy – przyciągną uwagę od razu!
4 września 2017
Jak zabezpieczyć dokumenty i kosztowności w domu?
4 września 2017
Hostessy na eventy – przyciągną uwagę od razu!
4 września 2017

Przechowywanie broni w domu

Osoby posiadające w domu broń palną powinny także zainwestować w odpowiednie szafy, które zabezpieczą ją przed dostępem przez osoby nieuprawnione. Jakie szafy powinniśmy wtedy wziąć pod uwagę?

 

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z 26 sierpnia 2014 roku w sprawie przechowywania, noszenia oraz ewidencjonowania broni i amunicji konieczne jest przechowywanie broni w sposób uniemożliwiający dostęp do niej osobom nieuprawnionym. Przepisy wskazują też, że broń musi mieć odłączony magazynek i powinna być ona rozładowana.

 

Klasa szaf do przechowywania broni

Przepisy wskazują, że broń musi być przechowywana w szafie S1 albo w urządzeniach spełniających wymogi normy PN-EN 14450. Szafy tego rodzaju są atestowane i produkowane z wykorzystaniem specjalnych materiałów, co przekłada się na ich bezpieczeństwo.

 

Szafy w klasie S1 wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Stosuje się wtedy blachę o grubości 3 milimetrów tworzącą zewnętrzny płaszcz, a także specjalne zamki. Z tego względu szafy te są bardzo ciężkie – te duże mogą ważyć po kilkaset kilogramów.

 

Szafa może być przymocowana do elementów konstrukcyjnych budynku, na przykład do podłoża, ale nie jest to konieczne.

 

Jaką markę szafy na broń wybrać?

W sprzedaży znajdziemy wiele różnych szaf na broń krótką oraz długą. Jednym z popularnych producentów jest firma NOVCAN, która zajmuje się produkcją szaf myśliwskich i na broń, a także innego rodzaju szaf pozwalających na bezpieczne przechowywanie broni.

 

Są to szafy o przemyślanej konstrukcji, które pozwalają na łatwe i bezpieczne przechowywanie broni. Dostępne są w różnych rozmiarach do wyboru. W środku posiadają specjalne uchwyty piankowe na broń, zamykane skrytki, otwory montażowe. Możemy także wybrać do nich wyposażenie dodatkowe, na przykład na amunicję.

 

Firma NOVCAN stosuje specjalne zabezpieczenia – solidne drzwi zabezpieczone przed wypchnięciem i wyrwaniem, a także bezpieczne mechanizmy ryglowe i zamki klasy A odporne na przewiercenie. W ten sposób broń jest zabezpieczona skutecznie przed dostępem przez osoby niepowołane do jej używania – są to wszystkie osoby, które nie posiadają aktualnego pozwolenia na broń.

 

Zamów szafę na broń przez internet!

Jeżeli również chcesz zdecydować się na broń, nie zapominaj o zakupieniu odpowiedniej szafy. Obecnie w sklepach znajdziemy wiele różnych modeli, dlatego możemy dopasować je indywidualnie do swoich potrzeb.

 

 

Dodaj komentarz