Bezpieczna szafa na dokumenty firmowe
4 września 2017
Przechowywanie broni w domu
4 września 2017
Bezpieczna szafa na dokumenty firmowe
4 września 2017
Przechowywanie broni w domu
4 września 2017

Jak zabezpieczyć dokumenty i kosztowności w domu?

Przechowujesz w domu bardzo ważne dokumenty, które muszą być chronione przed skradzeniem i zniszczeniem? A może wolisz mieć pod ręką gotówkę lub masz kosztowną biżuterię? W takim przypadku warto pomyśleć o zakupieniu sejfu domowego. W jaki sposób możemy znaleźć najlepszy model?

 

Zabezpieczenie naszego mienia przed dostępem przez inne, niepowołane osoby, może być poważnym problemem. Możemy umieścić je w szafie, w której nikt nie spodziewa się ich znaleźć. Jednak złodzieje często wiedzą, gdzie zajrzeć, aby pozbawić ofiarę jej dobytku. Właśnie dlatego warto pomyśleć o zakupieniu sejfu, z którym będziemy mogli uzyskać znacznie wyższy stopień ochrony.

 

Rodzaje sejfów do domu:

  • sejfy wolnostojące – są to sejfy ustawiane najczęściej na podłodze lub w innych miejscach, dla bezpieczeństwa zaleca się przymocowanie ich do podłoża
  • sejfy do montażu w ścianach – o takim sejfie warto pomyśleć wtedy, gdy budujemy lub remontujemy dom, wtedy będziemy mogli przystosować miejsce do jego montażu
  • sejfy do montażu w meblach – najczęściej umieszczane są w regałach, pozwalają na dobrą ochronę oraz są dyskretne

 

Oczywiście, sejfy możemy podzielić też na wiele różnych modeli w zależności do tego, z jakim rodzajem klasy ochrony mamy do czynienia. Do wyboru mamy tanie bezklasowe sejfy do domu, które zapewniają ochronę, ale nie są one specjalnie atestowane. Stanowią podstawowe zabezpieczenie dla domowych wartości. Takie sejfy możemy zakupić już za około 150 złotych.

 

Gdy zależy nam na skuteczniejszej ochronie, powinniśmy zdecydować się na sejfy klas wyższych – S1 albo S2 lub też I lub II. Wyższy numer oznacza lepszą klasę ochrony, ale też wyższe ceny. W zależności od rodzaju sejfu i jego wielkości zapłacimy za nie zwykle od 500 złotych do nawet kilku tysięcy złotych.

 

Powinniśmy też zwrócić uwagę na klasę ognioodporności sejfu domowego. Pozwoli nam on na ochronę dokumentów i innych ważnych dla nas przedmiotów przed spaleniem się w pożarze. Stosuje się również specjalne klasy – numerki przy klasie określają czas, który sejf jest w stanie wytrzyma w pożarze, na przykład sejf klasy LFS30 będzie w stanie zabezpieczyć mienie na okres 30 minut.

 

Musimy też zastanowić się nad tym, jakie zamknięcie ma posiadać nasz sejf – do wyboru mamy sejfy zamykane na kluczyki, sejfy z elektronicznymi panelami do wpisywania kodów, a także sejfy z zamkiem szyfrowym.

 

 

Dodaj komentarz