Jak przedłużyć żywotność zmywarki?
1 września 2017
Kim jest wierzyciel i jakie są jego prawa?
1 września 2017
Jak przedłużyć żywotność zmywarki?
1 września 2017
Kim jest wierzyciel i jakie są jego prawa?
1 września 2017

Gdzie zamontować klimatyzację w domu?

Masz już dość gorących dni w swoim domu? Zależy ci na tym, aby w ciągu upalnego lata czuć się komfortowo? W takim przypadku warto zdecydować się na zakupienie odpowiedniego klimatyzatora. Gdzie możemy go zamontować, aby cieszyć się orzeźwiającym powietrzem?

 

Chociaż w Polsce klimat nie jest gorący, to jednak upały mogą dać w kość. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się obecnie na zamontowanie w domu klimatyzacji – będzie niezastąpiona w ciągu ciepłego lata, ale także przyda się o innych porach roku, na przykład przy regulacji wilgotności powietrza czy jego oczyszczaniu.

 

Jaki klimatyzator warto wybrać?

W sprzedaży znajduje się szeroka gama klimatyzatorów, które możemy podzielić na przenośne oraz stacjonarne.

 

Te pierwsze są najlepszym wyborem wtedy, gdy potrzebujemy mobilnego urządzenia, które można przenosić z pokoju do pokoju, a w razie potrzeby schować. Klimatyzatory tego rodzaju działają jednak mniej efektywnie i są dość głośne.

 

Wobec tego wtedy, gdy szukamy bardziej skutecznego modelu, który będzie także cichy, warto pomyśleć o zakupieniu klimatyzatora stacjonarnego, który montowany jest na stałe. Do domów najczęściej wybiera się wtedy klimatyzatory typu split. Składają się z dwóch części – jednostki wewnętrznej oraz jednostki zewnętrznej i mogą być używane także w większych pomieszczeniach. Sterowanie takimi urządzeniami odbywa się z użyciem pilota.

 

Gdzie zamontować klimatyzator typu split?

Najlepiej, aby klimatyzacja była dostępna w całym domu, ale czasami wystarczy tylko jedno pomieszczenie, aby czuć się komfortowo i nie przepłacać.

 

Gdy zależy nam na korzystaniu z klimatyzacji w całym domu, wówczas najlepiej sprawdzi się klimatyzatory typu multi split, który posiada kilka jednostek wewnętrznych współpracujących z jednostką zewnętrzną. Wtedy możemy rozlokować je w pożądanych pomieszczeniach, na przykład w salonie, w sypialni, w kuchni.

 

Jeżeli możemy zamontować klimatyzator tylko w jednym pomieszczeniu, wtedy najczęściej pada na salon albo na sypialnię. Musimy już sami zdecydować, jakie miejsce montażu będzie odpowiadało nam najbardziej. Warto przy tym wziąć pod uwagę orientację pomieszczenia – te położone od strony północnej są chłodniejsze od tych po stronie południowej.

 

Zamów klimatyzację u fachowców

Jeżeli również interesuje cię dobra klimatyzacja Katowice to jedno z miast, gdzie możemy skorzystać z profesjonalnej obsługi w tym właśnie zakresie. Będziemy mogli otrzymać wtedy porady od fachowców, którzy doradzą nam, jakie rozwiązania sprawdzą się najlepiej.

 

Do skorzystania ze swoich usług zaprasza firma „Klimatest” działająca w branży już od 1990 roku. Więcej informacji znajdziemy pod adresem: http://www.klimatest.com.pl/.

Dodaj komentarz