W poszukiwaniu usterki czyli samochodowa diagnostyka komputerowa
23 września 2016
Na co zwrócić uwagę, kupując pralkę?
28 grudnia 2016
W poszukiwaniu usterki czyli samochodowa diagnostyka komputerowa
23 września 2016
Na co zwrócić uwagę, kupując pralkę?
28 grudnia 2016

Remont tarasu nie musi być drogi!

Studenci budownictwa i architektury już na pierwszym roku dowiadują się, że remont tarasu to jedna z najczęściej wykonywanych napraw w domu. Taki stan rzeczy wynika z wielu różnych przyczyn, spośród których najistotniejszą jest to, że tarasy funkcjonują w bardzo nieprzyjaznym środowisku; często są narażone na opady atmosferyczne i regularne zmiany temperatur. Jeśli dodamy do tego fakt, że w minionych latach wiedza o konstruowaniu takich elementów budynku była znikoma, szybko zorientujemy się, że konieczność remontu nie jest niczym nadzwyczajnym.

Z drugiej strony, jeśli faktycznie przymierzasz się do remontu, warto zorientować się, na co powinno się zwrócić uwagę, by za drugim razem sprawa została rozwiązana raz na zawsze. Warto zwrócić uwagę na materiały, cenę i rozwiązania konstrukcyjne. Prawda jest taka, że remont tarasu nie musi być kosztowny, nawet w województwie mazowieckim.

Remont tarasu nad pomieszczeniem

W zdecydowanej większości przypadków elementem wymagającym naprawy jest nieszczelna hydroizolacja. Taki kłopot występuje z reguły w przypadku tarasów usytuowanych nad pomieszczeniem, czyli swego rodzaju balkonów. Problem objawia się w większości przypadków zaciekami. Oczywiście rozwiązaniem jest usunięcie przyczyny uszkodzenia, czyli zniszczonej izolacji przeciwwodnej.

Jak to zrobić? Nie jest to niestety zadanie na jeden wieczór i lepiej poświęcić nieco pieniędzy na usługi dekarskie i remontowe sprawdzonych fachowców, niż podejmować się samodzielnej naprawy, szczególnie że istnieje wiele rzeczy, które mogą pójść nie tak.

Remont tarasu na płycie betonowej

Jeżeli chodzi o tarasy zlokalizowane na betonowej płycie, w tym przypadku na ogół problem jest natury wizualnej. Na pewno nie wolno go bagatelizować, bo większość uszkodzeń, jakie powstaną, okazują się na dłuższą metę nieodwracalne. Właśnie dlatego trzeba zwrócić szczególną uwagę na takie kwestie, jak mrozoodporność materiałów użytych do wykonania tarasu.

Niestety, w tym przypadku remont jest działaniem doraźnym, bo jedyną rzeczą, jaką można zrobić, jest użycie lepszych materiałów. Problem nie jest jednak natury technologicznej, a wynika po prostu z trwałości – taras funkcjonujący w trudnych warunkach atmosferycznych wymaga od czasu do czasu renowacji.

Jak zaoszczędzić?

Jak już wspomnieliśmy, nie jest to zadanie, które można rozwiązać samodzielnie. Najlepszym sposobem zaoszczędzenia jest oczywiście sprawdzona firma, taka jak np. Mówiąc w skrócie, remont tarasu nie musi być kosztowny, nawet w województwie mazowieckim.

Dodaj komentarz