Remont tarasu nie musi być drogi!
22 grudnia 2016
Recykling katalizatorów: cele i metody
2 lutego 2017
Remont tarasu nie musi być drogi!
22 grudnia 2016
Recykling katalizatorów: cele i metody
2 lutego 2017

Na co zwrócić uwagę, kupując pralkę?

źródło: pixabay.com

Zakup sprzętu AGD to nie lada wyzwanie. Już sama cena większości urządzeń sprawia, że z reguły spędzamy co najmniej kilka wieczorów na poszukiwaniach informacji o tym, co trzeba uwzględnić, wybierając pralkę. Liczba mniej i bardziej znanych producentów sprzętu AGD, a także ilość wytwarzanych przez nich modeli sprzętu to paradoksalnie niemały kłopot, bo podjęcie decyzji wiąże się z przeanalizowaniem wielu różnych możliwości.

  • Pojemność. Z oczywistych względów to, ile prania zmieści się do pralki, to jedna z kluczowych kwestii. Warto zastanowić się, jak wydajny sprzęt jest niezbędny, by spełnić wymagania domowników. Inaczej mówiąc, objętość pralki zależy przede wszystkim od wielkości rodziny.
  • Klasa energetyczna. Nie trzeba być specjalistą, by wiedzieć, że oszczędność energii powinna być ważnym wyznacznikiem jakości danego sprzętu. Współcześnie najkorzystniej wypadają pralki klasy A+++, charakteryzujące się atrakcyjnym współczynnikiem efektywności energetycznej.
  • Drugą kwestią związaną z oszczędnościami w trakcie użytkowania jest zapotrzebowanie na wodę. Zużycie wody podczas prania ma niebagatelny wpływ na wysokość rachunków, dlatego już dzisiaj należy wziąć pod uwagę ten jakże istotny aspekt.

Gwarancja i tani serwis AGD

Na pewno warto czasem skusić się na sprzęt oferowany przez sklep lub producenta, który zaoferuje nam korzystne warunki gwarancyjne i tani serwis AGD po upływie okresu gwarancji. Chociaż wielu ekspertów zgadza się, że współczesne urządzenia AGD psują się po okresie gwarancyjnym, to jednak czasem można je „odratować” – jeśli mamy pod ręką firmę taka jak www, w której naprawa AGD jest na porządku dziennym, można jej zaufać również w kontekście zakupów.

A może pralko-suszarka?

Każdy, komu zależy na oszczędności czasu oraz możliwości optymalnego wykorzystania miejsca w łazience, z całą pewnością doceni zalety pralko-suszarki. Oczywiście w tym przypadku użytkowanie sprzętu będzie nieco droższe, ale jeśli nie mamy miejsca na rozstawienie suszarki na ubrania, wydaje się to naprawdę rozsądnym wyborem, szczególnie w małych mieszkaniach.

W poszukiwaniu okazji

Nie jest tajemnicą, że ogromna ilość producentów i zarazem modeli sprzętu AGD powoduje, że zarówno w sieci, jak i w sklepach (także w Katowicach), praktycznie każdego dnia można znaleźć wiele atrakcyjnych promocji dotyczących pralek i pralko-suszarek. Warto z nich w miarę możliwości korzystać, bo w wielu przypadkach jest to szansa na naprawdę opłacalny zakup.

Dodaj komentarz