Jaki bagażnik rowerowy wybrać?
11 lipca 2017
Co warto naprawiać w serwisie rowerowym?
11 lipca 2017
Jaki bagażnik rowerowy wybrać?
11 lipca 2017
Co warto naprawiać w serwisie rowerowym?
11 lipca 2017

Trenażer rowerowy- trenuj mięśnie przez cały rok!

Jazda na rowerze ma swój urok. Przede wszystkim przez wielu doceniana jest ze względu na to, że to sport, który można uprawiać na świeżym powietrzu, przemierzając leśne bezdroża czy miejską dżunglę. Niestety, mieszkając w Polsce, na okres jesienno- zimowy często trzeba się rozstać ze swoim jednośladem, odstawiając go do piwnicy na kilka miesięcy. Jednak dla tych, którzy chcą się cieszyć jazdą rowerem przez cały rok, jest rozwiązanie. Z pomocą przyjdzie trenażer rowerowy. Jest to urządzenie, które umożliwia stacjonarną jazdę rowerem, to oznacza, że możesz go z powodzeniem używać w swoim pokoju. Na okres jesienno-zimowy twój rower może się zamienić w rowerek stacjonarny, jest to o tyle dobre rozwiązanie, że trenażer rowerowy zabiera o wiele miej miejsca, niż rower stacjonarny.

Trenażer rowerowy- idealne urządzenie dla zawodowców

Trenażer rowerowy to urządzenie, które jest pożądane głównie przez tych cyklistów, którzy zamierzają w sezonie startować w zawodach. Ćwicząc mięśnie na własnym rowerze, który jest podłączony do trenażera rowerowego, można doskonale przygotować się do sezonu. Tylko jaki trenażer wybrać? Wśród trenażerów na rynku są dostępne rolki, trenażery magnetyczne, a także trenażery olejowe i powietrzne. Te ostatnie nie cieszą się dużym powodzeniem, są mało wydajne i zwyczajnie nie opłaca się ich kupować. Natomiast olejowe są drogie i często ulegają awarii. Najlepiej wybrać spośród rolek i trenażerów magnetycznych. Jeśli chodzi o rolki, to wymagają one ciągłego utrzymywania równowagi i nie stawiają oporu. Są też stosunkowo tanim rozwiązaniem. W trenażerach magnetycznych opór jest stawiany przez magnesy. Niektóre modele posiadają żelowe rolki, które wyciszają hałas. Na dobry trenażer rowerowy trzeba wydać około 600 złotych. Jaki wybrać? Najlepiej zdecydować się na trenażer tacx. Np. trenażer magnetyczny Tracx Blue Matic. Proste w obsłudze urządzenie, które w łatwy sposób można złożyć i rozłożyć. Dzięki maksymalnemu oporowi hamulca, który wynosi 700 wat, który obsługiwany jest za pomocą ośmiu niezależnych magnesów, mamy zapewniony solidny trening.

Trenażer rowerowy jest lepszą opcją niż rower stacjonarny

Trenażer rowerowy pozwoli na trenowanie w swoim domu wtedy, kiedy przyjdzie nam na to ochota. Nie ważne czy jest południe, czy 2:00 w nocy. Dzięki temu urządzeniu nie będziesz musiał wychodzić z domu na zajęcia fitness. Jest to zdecydowanie lepsza opcja niż kupowanie roweru stacjonarnego- trenażer rowerowy nie dość, że jest tańszą opcją, to jeszcze zajmuje mniej miejsca w domu.

Dodaj komentarz