Trenażer rowerowy- trenuj mięśnie przez cały rok!
11 lipca 2017
Wady i zalety roweru elektrycznego
11 lipca 2017
Trenażer rowerowy- trenuj mięśnie przez cały rok!
11 lipca 2017
Wady i zalety roweru elektrycznego
11 lipca 2017

Co warto naprawiać w serwisie rowerowym?

W dobie internetu, kiedy wszystko mamy podane na tacy można pomyśleć, że stacjonarne serwisy rowerowe nie są już do niczego potrzebne. W końcu w internecie znajdziemy mnóstwo sklepów online, które oferują praktycznie wszystkie części do rowerów, a na popularnym serwisie YouTube znajdziemy wiele wideo poradników, na których eksperci krok po kroku wyjaśniają jak np. wyregulować przednią przerzutkę rowerową czy też odpowietrzyć hamulce hydrauliczne. Jest jednak wiele osób, które na naprawie roweru się po prostu nie znają i nie zależy im na tym, by umieć wszystko w swoim rowerze naprawić. To właśnie dla nich swoje usługi oferują serwisy rowerowe. Jednak to wcale nie znaczy, że doświadczeni cykliści, którzy z reguły naprawiają swoje rowery sami, nigdy nie będą potrzebować fachowej pomocy.

Serwis rowerowy- kiedy trzeba się do niego udać?

Na początku trzeba zaznaczyć, że nie warto jechać do serwisu z drobnymi problemami, drobne problemy najlepiej nauczyć się rozwiązywać samemu, to pozwoli na znaczną oszczędność czasu i pieniędzy, ponieważ bardzo często pewne naprawy i regulacje dokonuje się cyklicznie. Co można zaliczyć do napraw, które warto wykonywać w domowym warsztacie? Np. czyszczenie i smarowanie łańcucha, regulacja przerzutki, czy też wymiana przebitej dętki. Warto zaznaczyć, że do ich naprawy nie potrzebujemy specjalistycznych narzędzi, z pewnością sobie z tym poradzimy sami. Plusem jest też to, że będziemy potrafili sobie poradzić, kiedy coś nam się zepsuje wtedy, gdy akurat będziemy w tresie. A kiedy udać się do serwisu rowerowego? Z usług serwisu rowerowego najlepiej udać się z tą usterką, której nie potrafimy sami naprawić, albo nie mamy czasu na to, by się nauczyć ją naprawiać. Na pewno by naprawić pewne części, będziemy potrzebowali specjalistycznych narzędzi rowerowych np. jakichś nietypowych kluczy. Czasem nie warto inwestować w odpowiednie narzędzia, a później tracić czas na naukę naprawiania jakiejś skomplikowanej usterki. W takich wypadkach lepiej powierzyć swój rower w ręce fachowca.

Który serwis rowerowy w Bydgoszczy wybrać?

Wybór odpowiedniego serwisu rowerowego może być nie lada wyzwaniem, na rynku bowiem jest wiele firm, które oferują takie usługi. Jak znaleźć odpowiedni serwis? Zanim oddasz swój rower w ręce nieznanego mechanika w jakimś serwisie, najlepiej poczytać opinie na lokalnych forach rowerowych. Można też zajrzeć na stronę serwisu rowerowego, do którego zamierzasz się udać. Warto też popytać wśród swoich znajomych, być może wśród nich znajdzie się ktoś, kto korzystał z usług serwisu rowerowego i będzie w stanie polecić ci konkretny serwis?

Dodaj komentarz