Co warto naprawiać w serwisie rowerowym?
11 lipca 2017
Jaką kasetę rowerową wybrać?
11 lipca 2017
Co warto naprawiać w serwisie rowerowym?
11 lipca 2017
Jaką kasetę rowerową wybrać?
11 lipca 2017

Wady i zalety roweru elektrycznego

Stromy podjazd, większe odległości nie muszą już Ci sprawiać trudności. Jeśli jesteś fanem roweru, ale chcesz ograniczyć wysiłek fizyczny, możesz postawić na rower elektryczny. Rower elektryczny wygląda tak samo jak rower klasyczny, składa się z tych samych części. Ma pedała, ramę, siodełko, kierownicę, a także ma zamontowane pedały. Jednak w przeciwieństwie do roweru klasycznego, który czerpię energię z siły naszych mięśni, ten zasilany jest silnikiem elektrycznym. Warto zaznaczyć, że maksymalna moc roweru elektrycznego może wynosić maksymalnie 250 W. Powyżej tej wartości, urządzenie zaliczane jest do kategorii skuterów i musi zostać zarejestrowane.

Dla kogo rower elektryczny?

Rower elektryczny jest idealnym rozwiązaniem szczególnie dla osób starszych, które mogą mieć trudności z podjechaniem pod górkę lub pokonywaniem większych dystansów. Jest to także świetna alternatywa dla jazdy po mieście samochodem. Możesz zapomnieć o staniu w korkach i szukaniu miejsca do zaparkowania w centrum miasta. Rower elektryczny, oprócz tego, że jest zasilany silnikiem elektrycznym, czerpie także energię z siły mięśni, a więc kiedy przyjdzie Ci ochota na klasyczną jazdę rowerem, nic nie będzie stało na przeszkodzie. Jakie są wady roweru elektronicznego? Na pewno to, że taki rower waży o kilka kilogramów więcej od roweru klasycznego. W końcu akumulator i silnik ważą nawet do 6 kilogramów. Niektóre modele takich rowerów mogą ważyć nawet kilkadziesiąt kilogramów. Jeśli chodzi o cenę to taki rower można już kupić za 2 tysiące złotych, droższe i lepsze jakościowo modele kosztują nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Jaki rower elektryczny wybrać?

Na pewno każdy rower posiada silnik elektryczny o mocy 250, oprócz tego modele mogą się znacznie od siebie różnić. Na rynku dostępne są modele składane, które są lekkie i poręczne, rowery miejskie elektryczne, czy terkkingowe. Warto zwrócić uwagę na rowery haibike. Wybierając rower haibikę, możemy być pewni, że do naszych rąk trafi dobry jakościowo sprzęt, w rowerach montowane są części renomowanych producentów takich jak: Shimano, Sram, Mavic, Rock Shox, Avid, Schwalbe. Haibike to doceniany w Europie Zachodniej producent rowerów, który słynie z dbałości o najmniejsze detale. Co znajdziemy w ofercie tego znanego producenta rowerów? Haibike posiada w swojej ofercie rowery dla entuzjastów kolarstwa szosowego jak i MTB. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie odpowiedni model.

Dodaj komentarz