Multitool – pomocne narzędzia rowerowe zawsze pod ręką!
4 września 2017
Jak zabezpieczyć dokumenty i kosztowności w domu?
4 września 2017
Multitool – pomocne narzędzia rowerowe zawsze pod ręką!
4 września 2017
Jak zabezpieczyć dokumenty i kosztowności w domu?
4 września 2017

Bezpieczna szafa na dokumenty firmowe

Przechowywanie dokumentów w firmie powinno być zawsze bezpieczne. Faktury, księgi, noty, projekty, akta osobowe, deklaracje podatkowe – to tylko niektóre dokumenty, które firmy powinny przechowywać w porządku. W tym pomogą nam specjalne szafy na dokumenty firmowe. Na jakie meble tego rodzaju warto się zdecydować?

 

Określone dokumenty, w tym dokumenty księgowe oraz pracownicze firmy muszą przechowywać przez okres od kilku do nawet kilkadziesiąt lat. Powinny być one odpowiednio zabezpieczone przed zniszczeniem oraz dostępem przez niepowołane osoby. Ponadto, zgodnie z przepisami, dokumenty te powinny być przechowywane w odpowiednim porządku, aby w razie kontroli można było łatwo je odnaleźć.

 

W sprzedaży znajdziemy wiele różnych rodzajów szaf na dokumenty. Są to zarówno szafy proste, meblowe, jak i również szafy bardziej zaawansowane, które przeznaczone są do przechowywania dokumentów zasługujących na najwyższy stopień ochrony.

 

Jak wybrać odpowiednią szafę na dokumenty?

Gdy chcemy zdecydować się na zakup odpowiednich mebli przeznaczonych do przechowywania dokumentów, zwróćmy uwagę na specjalne szafy na dokumenty, które oferowane są przez firmy specjalizujące się w ich produkcji. W swojej ofercie ma je między innymi firma Sejfnet.

 

Do dokumentów niewymagających specjalnej ochrony możemy zakupić szafy bezklasowe. Najczęściej są one wykonane z płyt meblowych lub z blachy – mogą być wyposażone w drzwi zamykane na klucz, ale można też stosować zwykle szafy otwarte. Zwróćmy wtedy uwagę na wymiary półek, aby zmieściły się na nich segregatory z dokumentami.

 

Gdy jednak potrzebujemy szaf do dokumentów specjalnych, wówczas powinniśmy dobrać je w zależności od ich klasyfikacji. W sprzedaży znajdziemy szafy w klasach bezpieczeństwa takich jak 0, S1, S2, a także szafy do przechowywania zgodnie z procedurami i wymaganiami MON – wtedy stosuje się oznaczenia A, B oraz C.

 

Przy doborze odpowiedniej szafy warto również zdecydować się na szafę ognioodporną, która będzie mogła zabezpieczyć dokumenty znajdujące się w środku przed zniszczeniem podczas pożaru. Do wyboru mamy też szafy też w określonych klasach ognioodporności – im wyższa klasa, tym dłużej będzie mogła chronić dokumenty przed działaniem ognia.

 

Bezpieczne szafy na dokumenty firmowe zakupimy też on-line!

Jeżeli poszukujesz odpowiednich szaf na dokumenty firmowe, warto zwrócić uwagę na oferty dostępne w internecie. To właśnie w sieci czeka na nas najszerszy wybór mebli tego rodzaju. Możemy zdecydować się zarówno na szafy standardowe, jak i szafy specjalne w różnych wymiarach i kolorach do wyboru.

Dodaj komentarz