Czy można i czy warto pozbyć się filtra DPF raz na zawsze?
25 lipca 2016
Jak grać dobrze w badmintona?
25 lipca 2016
Czy można i czy warto pozbyć się filtra DPF raz na zawsze?
25 lipca 2016
Jak grać dobrze w badmintona?
25 lipca 2016

Zagrajmy w badmintona

Spośród wszystkich rodzajów sportów to właśnie badminton jest dyscypliną, którą może uprawiać każdy. Badminton to gra stojąca w zdecydowanej opozycji do sportów kontaktowych oraz wytrzymałościowych, kojarzy się z lekką i przyjemną formą oraz brakiem konieczności ekstremalnych zagrań. Pewnie dlatego w badmintona grywamy zazwyczaj podczas rodzinnych spotkań przy grillu, niedzielnych pikników czy wypadów za miasto.

d

Badminton jest jednak nie tylko grą towarzyską znaną nam z nieformalnych spotkań. Od 1992 roku jest to także dyscyplina olimpijska. W Polsce najbardziej intensywny rozwój Badmintona przypada na przełom lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku. Ostatnimi czasy obserwuje się ponowne zainteresowanie tą dziedziną sportu, o czym świadczyć mogą chociażby pojawiające się jak grzyby po deszczu profesjonalne hale do gry w badmintona. Pomimo lekkiej i przyjemnej formy, do uprawiania tego sportu konieczna jest ogólna dobra kondycja fizyczna, a przede wszystkim refleks i technika.

Sprzęt do gry w badmintona nie jest drogi

Do uprawiania badmintona na poziomie rekreacyjnym nie potrzebujemy wiele sprzętu. Wystarczy zestaw dwu rakiet i lotki. Najpopularniejszymi i najczęściej spotkanymi rakietami do badmintona są rakiety drewniane lub metalowe i siatką z żyłki. Rakiety drewniane są jednak zdecydowanie cięższe niż metalowe, więc mogą sprawić kłopot dzieciom. Jeżeli więc planujemy grę w ogrodzie z najmłodszymi, lepiej zainwestować w lekkie rakiety. Lotki do badmintona dla domowego użytku muszą być przede wszystkim trwałe i odporne na zniszczenia. Przeważnie wykonane są z tworzywa syntetycznego lub nylonu. Ich zaletą jest to, że nie osiągają zawrotnych prędkości lotu, dzięki czemu gra się nimi o wiele łatwiej niż profesjonalnymi wykonanymi z naturalnych piór. Na początek warto kupić lotki w mocnym i zdecydowanym kolorze, aby były dobrze widoczne na tle otoczenia. Z czasem można przejść na tradycyjne lotki białe.

stock-photo-44050118-back-yard

Badminton doskonale integruje i uczy współpracy między uczestnikami, a także rozwija ducha zdrowej rywalizacji i dostarcza mnóstwa rozrywki. Jednak poza wszystkimi społecznymi zaletami, gra ta doskonale wpływa także na naszą formę. Dzięki niej ćwiczymy mięśnie brzucha i wzmacniamy stawy a także poprawiamy percepcję przestrzenną i zdolność utrzymania równowagi.

Dodaj komentarz