Ergonomia w biurze. Jak o nią zadbać?
4 lipca 2017
Sprężyny – rodzaje sprężyn i ich zastosowanie
4 lipca 2017
Ergonomia w biurze. Jak o nią zadbać?
4 lipca 2017
Sprężyny – rodzaje sprężyn i ich zastosowanie
4 lipca 2017

Złote obrączki ślubne – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Za wysokiej jakości obrączki ślubne wcale nie musimy płacić bardzo dużo. Możemy zakupić je w wielu różnych salonach jubilerskich oraz przez internet. Gdy chcesz zakupić obrączki złote, które są najbardziej popularne, sprawdź razem z nami, na co zwrócić uwagę przy ich poszukiwaniu!

Obrączki ślubne, które małżonkowie zakładają sobie na palce przy ślubowaniu, mają symbolizować trwałość i nierozerwalność małżeństwa. Wobec tego obrączki ślubne powinniśmy dobrać tak, aby mogły posłużyć nam na długie lata.

1. Próba złota
Oznacza, jak dużo złota znajduje się w stopnie złota wykorzystanym do wykonania obrączki. Najpopularniejsza próba to 585, co oznacza, że w stopie znajduje się 58,5% czystego złota, co daje 14-karatów. Nie poleca się kupowania obrączek z wyższą próbą, na przykład 18 czy 22 karatami, ponieważ stop jest wtedy bardziej miękki ze względu na wyższą zawartość złota oraz mniej trwały.

2. Kolorystyka
Najpopularniejsze to złote obrączki ze złota żółtego, ale obecnie możemy również zakupić biżuterię z innych rodzajów złota. Popularne jest białe złoto, które wykonuje się z dodatkiem innych srebra, niklu, cynku, palladu czy platyny, które ma kolor srebrny. Gdy jesteśmy uczuleni na nikiel, musimy zapytać o skład stopu. Możemy też kupić złoto różowe, które swój kolor zawdzięcza dodatkowi miedzi. W sprzedaży znajdziemy też obrączki z kilku rodzajów złota.

3. Wzór na obrączce
Gdy chcemy wybrać obrączkę ze wzorem, na przykład diamentowaniem, byli delikatnym grawerem, pamiętajmy o tym, że z czasem wzór może się ścierać. Również może być on problemem wtedy, gdy będziemy chcieli zwiększyć lub pomniejszyć obrączkę.

4. Dodatkowe kamienie
Pamiętajmy też o tym, że obrączki dla niej i dla niego niekoniecznie muszą być taki same. Obecnie wiele pań decyduje się na obrączki z dodatkowym kamieniem, na przykład z oczkiem z diamentu, natomiast panowie wybierają obrączki prostsze. Wobec tego każdy z nowożeńców będzie mógł otrzymać taką biżuterię, która jest w jego stylu.

5. Szerokość i profil obrączki
Szerokość zależy już od naszego gustu – im obrączka szersza, tym cięższa i droższa. Do wyboru mamy też różne profile obrączki. Najlepiej wybierać takie, które mają profil wewnętrzny w kształcie soczewki, ponieważ możemy je łatwo zakładać i zdejmować. Profil zewnętrzny dobierzmy już do naszego gustu.

 

Dodaj komentarz