Sportowe zabawy podczas wakacji, czyli aktywny wypoczynek
25 lipca 2016
Historia starej i niemal wszystkim znanej gry sportowej
25 lipca 2016
Sportowe zabawy podczas wakacji, czyli aktywny wypoczynek
25 lipca 2016
Historia starej i niemal wszystkim znanej gry sportowej
25 lipca 2016

Badminton – gra olimpijska w której liczy się głównie kondycja fizyczna

Badminton jest grą olimpijską, która pierwszy raz na olimpiadzie zawitała w roku 1988 w Seulu, ale tylko jako gra pokazowa. Już 4 lata później badminton pojawił się już na poważnie jako dyscyplina, w której sportowcy walczyli o medale. Oczywiście jak w przypadku wszelkich innych dziedzin sportowych, w badmintonie liczy się technika, odpowiedni ubiór oraz doświadczenie, ale nie ma się szans wygrać, posiadając słabą kondycję fizyczną. Trzeba być naprawdę sprawnym, zwinnym i sprytnym, by móc się równać z zawodowcami.

Profesjonalna gra

Zazwyczaj profesjonalne turnieje, polegają na rywalizacji dwóch drużyn. W jednym przypadku biorą udział dwie osoby, grające przeciwko sobie, w drugim rywalizują ze sobą dwie drużyny składające się z dwóch osób. Gra odbywa się na niewielkim prostokątnym obszarze, gracze odbijają lotkę wyposażoną w 16 piór za pomocą całkiem lekkich paletek. Zazwyczaj akcesoria do badmintona, jakie wykorzystywane są przez zawodowych graczy są bardzo solidnie wykonane. Podobne jednak można zakupić w profesjonalnych sklepach ze sprzętem do badmintona  W tej grze często liczy się również precyzja, przez co należy mieć na uwadze jakość wykonania poszczególnych przedmiotów, które wykorzystuje się do samej gry.

Jedna z najstarszych gier sportowych z jaką można się spotkać

Badminton był popularny już w przeszłości. Odkryto nawet, pewnego rodzaju rysunki, które wskazują na to, że ludzie należący do dawnej cywilizacji azteckiej i chińskiej, grywały w grę, która była bardzo zbliżona do tej, którą jest dzisiejszy badminton. Jest to niezwykle ciekawa informacja. Kto by pomyślał, że w dzisiejszych czasach, jedną z dziedzin sportowych igrzysk olimpijskich, będzie tak niepozorny badminton, w którego najprawdopodobniej grano już w tak odległych czasach. Jednak jego forma, którą znamy w dzisiejszych czasach, wywodzi się jeszcze z okolic XIX wieku.

Dodaj komentarz