Badminton – gra olimpijska w której liczy się głównie kondycja fizyczna
25 lipca 2016
Tenis ziemny – walka z własnymi ograniczeniami
25 lipca 2016
Badminton – gra olimpijska w której liczy się głównie kondycja fizyczna
25 lipca 2016
Tenis ziemny – walka z własnymi ograniczeniami
25 lipca 2016

Historia starej i niemal wszystkim znanej gry sportowej

Sport w życiu i kulturze ludzi odgrywał od zawsze bardzo istotną rolę. Dostarczał całkiem sporo rozrywki, zapewniał emocje, pomagał zachować odpowiednią kondycję fizyczną. Na dzień dzisiejszych jego rola jest równie istotna co kiedyś, a niektóre gry sportowe, z którymi spotykamy się w dzisiejszych czasach, były znane już w nawet bardzo odległych czasach. Jedną z takich gier jest badminton, który znany był już w dawnej cywilizacji azteckiej. Odkryto bowiem pewne rysunki, które najprawdopodobniej ukazują ludzi grających w grę sportową bardzo przypominającą na pierwszy rzut oka dzisiejszego badmintona.

Zasady dzisiejszego badmintona pochodzą z XIX wieku

Pierwszy pokazowy mecz badmintona rozegrano w posiadłości VIII księcia Beaufort, która nazywała się właśnie Badminton – stąd pochodzi nazwa tej gry. Wymiary dzisiejszego boiska do badmintona są wymiarami salonu, w którym odbyła się pierwsza rywalizacja. Zasady były bardzo zbliżone do tych, które znamy w czasach dzisiejszych, zmieniło się naprawdę niewiele. W 1988 roku na igrzyskach olimpijskich w Seulu odbył się pokazowy mecz badmintona, a w 1992 ta dyscyplina sportowa została wprowadzona jako oficjalna dyscyplina igrzysk olimpijskich.

Wymagająca dyscyplina

Badminton jest całkiem wymagającym sportem, wymaga niezwykłej aktywności fizycznej, bardzo ważne jest posiadanie również odpowiedniego obuwia, które zapewni odpowiednią ochronę stopą. W grze tej występuje bowiem wiele nieprzewidywalnych sytuacji, a ludzka stopa narażona jest na poważne problemy, związane z wszelkiego rodzaju kontuzjami. Dlatego bardzo istotne jest pamiętanie o zabezpieczeniach, które pomogą na bezpieczną grę. By grać dobrze, trzeba mieć również dobrą technikę, choć najważniejsze jest bowiem bycie wytrzymała i wysportowaną osobą. To zapewni możliwość grania na dość wysokim poziomie.

Dodaj komentarz