Plecak rowerowy na krótkie przejażdżki – co warto kupić?
4 września 2017
Bezpieczna szafa na dokumenty firmowe
4 września 2017
Plecak rowerowy na krótkie przejażdżki – co warto kupić?
4 września 2017
Bezpieczna szafa na dokumenty firmowe
4 września 2017

Multitool – pomocne narzędzia rowerowe zawsze pod ręką!

Jeździsz na rowerze dość często? W takim przypadku, gdy nie masz jeszcze odpowiednich narzędzi rowerowych, warto zacząć się za nimi rozglądać. W sklepach rowerowych znajdziemy wiele różnych narzędzi, w tym specjalne multitoole, które przypominają scyzoryki. Takie narzędzia warto mieć pod ręką!

 

Multitool jest specjalnym rodzajem narzędzi, które pozwalają na zebranie w jednym przedmiocie wielu różnych narzędzi. To wobec tego swego rodzaju scyzoryk, tylko nie zawiera on ostrza czy nożyczek, ale różne narzędzia. Multitoole możemy znaleźć w sprzedaży w wielu różnych wariantach – zawierające ogólne zestawy narzędzi, zestawy dla osób zajmujących się konkretnymi rodzajami prac, na przykład dla instalatorów, mechaników samochodowych, a także dla rowerzystów.

Jakie narzędzia znajdziemy w rowerowych multitoolach?

Są to przede wszystkim narzędzia potrzebne do prowadzenia prac z rowerem. Będą pomocne między innymi w wyregulowaniu wysokości i kąta siodełka rowerowego, kierownicy, można z nimi zmienić klocki hamulcowe i wyregulować hamulce, założyć łańcuch rowerowy, aby wspomnieć tylko o niektórych ich funkcjach.

W multitoolach znajdziemy takie narzędzia rowerowe jak imbusy, śrubokręty, klucze typu Torx, czyli gwiazdki – są one dostępne w różnych rozmiarach, dlatego możemy dopasować je indywidualnie do różnych części rowerowych. Niektóre posiadają również specjalny skuwacz do łańcucha, narzędzia przeznaczone do szprych rowerowych, standardowe klucze płaskie.

W zależności od modelu to zwykle od kilku do kilkunastu narzędzi. Oczywiście, im większy zestaw, tym daje nam on także szersze możliwości, ale musimy też pamiętać o tym, że cały multitool będzie wtedy większy i cięższy.

Jak wybrać odpowiedni multitool?

W sklepach rowerowych możemy znaleźć obecnie wiele różnych rodzajów narzędzi rowerowych typu multitool. Możemy dobrać je indywidualnie do swoich potrzeb – sprawdźmy więc, jakie śruby mamy w rowerze. Możemy też po prostu wybrać uniwersalny multitool, który zawiera większość pomocnych w trasie narzędzi, które również przydadzą się w domu przy drobnych naprawach i montażu.

Dodatkowym atutem będzie również specjalne etui przeznaczone na klucze – może być to lekka aluminiowa puszka lub też tkaninowy pokrowiec. Klucze będziemy mogli wtedy bez problemu umieścić plecaku albo w kieszeni, gdy jedziemy na wycieczkę rowerową.

Ceny multitooli rowerowych wynoszą od kilkudziesięciu to kilkuset złotych. Możemy wobec tego znaleźć dla siebie model spełniający wszystkie nasze wymagania. Także będzie to kapitalny pomysł na upominek dla bliskiej nam osoby, która pasjonuje się jazdą na rowerze.

Narzędzia rowerowe możemy znaleźć między innymi w sklepie internetowym pod adresem:

Dodaj komentarz