Tenis ziemny – walka z własnymi ograniczeniami
25 lipca 2016
Piłka królową sportów zespołowych
25 lipca 2016
Tenis ziemny – walka z własnymi ograniczeniami
25 lipca 2016
Piłka królową sportów zespołowych
25 lipca 2016

Dlaczego w badmintonie ogromne znaczenie mają dobre buty?

Badminton to dość popularna gra, wymagająca od graczy wytrzymałości i sprawności fizycznej. Jest to gra, w której bardzo liczy się czas reakcji, narażeni jesteśmy na wykonywanie dość nagłych ruchów, zmian kierunku biegu czy zwrotów na nogach. Nasze stopy są więc w dość dużym stopniu narażone na kontuzje, szczególnie, gdy gramy całkiem na serio, na hali sportowej, a nie dla zabawy na plaży czy ogródku.

Buty to podstawa

Dobrej jakości buty do badminton, charakteryzują się dobrą wytrzymałością. Ich zadaniem jest zapewnienie naszym stopom komfortu oraz bezpieczeństwa. Zazwyczaj podeszwa takich butów wykonana jest z kauczuku, który jest w stanie zapewnić niezwykłą przyczepność, nawet w dość zwrotnych sytuacjach. Dobre buty ograniczają możliwość wystąpienia kontuzji maksymalnie, dzięki czemu nie musimy zbyt bardzo się przejmować o swoje stopy. Kauczuk jest gumowym, twardym materiałem, który uniemożliwia ślizganie się butom, szczególnie po powierzchni jaką pokryte są hale sportowe. Takie buty doskonale nadają się zarówno dla profesjonalnych graczy, jak i dla laików, którzy pragną bardziej zaznajomić się z tematem tej fascynującej gry.
badminton_hala_sportowa

Pewność ruchów, równowaga, zwrotność

Buty do badmintona zazwyczaj posiadają dość niski profil, ich konstrukcja zazwyczaj wspiera stopę w odpowiedni sposób. Nogi nie męczą się dzięki temu, tak jakby miało to miejsce w przypadku butów zwyczajnych. W dobre buty warto zainwestować, szczególnie jeżeli ma się w planie trenować przez dłuższy czas. Zazwyczaj są bardzo trwałe, lekkie, neutralizują wszelkiego rodzaju wstrząsy spowodowane uderzaniem stopami o ziemię. Buty powinny być zrobione z materiału, które pozwoli stopom „oddychać” i powinny być dla nas wygodne. Uprawianie sportu w niewygodnych i nieodpowiednich butach może skończyć się źle nawet dla naszego zdrowia. Dlatego warto mieć na uwadze to jak ważne jest posiadanie odpowiedniego ubioru.

Dodaj komentarz