Historia starej i niemal wszystkim znanej gry sportowej
25 lipca 2016
Dlaczego w badmintonie ogromne znaczenie mają dobre buty?
25 lipca 2016
Historia starej i niemal wszystkim znanej gry sportowej
25 lipca 2016
Dlaczego w badmintonie ogromne znaczenie mają dobre buty?
25 lipca 2016

Tenis ziemny – walka z własnymi ograniczeniami

Tenis ziemny jest sportem, który w Polsce pojawił się stosunkowo niedawno, bo dopiero pod koniec wieku XIX. Dziś z powodzeniem możemy poszczycić się wieloma znanymi tenisistami zarówno starszego jak i młodego pokolenia. Wspomnieć tutaj należy chociażby o zwycięzcy Australian Open – Wojciechu Fibaku, czy młodej kadrze z Agnieszką Radwańska czy Jerzym Janowiczem na czele. To właśnie dzięki nim tenis stołowy stał się w Polsce sportem bardzo modnym i popularnym a jego uprawianie wciąż jest synonimem pewnej elitarności i kunsztu.

b

Do uprawiania tenisa niezbędne są określone predyspozycje i oczywiście ogromna determinacja i wytrwałość. Przede wszystkim, aby trenować tenisa na poziomie zaawansowanym należy rozpocząć stosunkowo wcześnie, bo już w wieku szkolnym. W tenisie główny nacisk kładzie się na wytrzymałość, szybkość i zwinność, dlatego też do jego uprawiania konieczna jest wszechstronna sprawność ruchowa. Idealnie więc w tenisie odnajdują się miłośnicy wszystkich sportów o ogólnej bardzo dobrej sprawności ruchowej. Pod warunkiem, że posiadają hart ducha i wytrwałość w dążeniu do celu.

Tenis ziemny to gra gdzie oprócz wytrzymałości ważna jest też technika

Tenis ziemny jest sportem trudnym i wymagającym wielu umiejętności technicznych. Tu nie ma mowy na przypadkowe zagrania. Każde z rodzajów uderzeń musi być wykonane perfekcyjnie, zgodnie z obowiązującymi normami. Przy czym należy pamiętać, że rakieta do tenisa nie jest lekka, bardzo ważne jest zatem ogólny trening wytrzymałościowy poprawiający siłę mięśni. Nie bez znaczenia jest także odpowiedni sprzęt, taki jak chociażby strój i obuwie. Buty do tenisa muszą mieć odpowiedni wzór podeszwy zapewniający doskonałą przyczepność, uzależniony od rodzaju nawierzchni na korcie. Jednak o wiele ważniejsze jest, aby buty były idealnie dopasowane do naszej stopy. Z tego powodu producenci obuwia do tenisa wprowadzili buty do stóp o różnym rodzaju podbicia, które zapewniają idealne dopasowanie, a przez to niemal całkowitą eliminację urazów.

stock-photo-44050118-back-yard

Najważniejszym elementem wyposażenia tenisisty oprócz talentu i samozaparcia są rakieta tenisowa i buty. Właściwie dobrany sprzęt to zarówno gwarancja wysokich osiągów jak i minimalizowanie skutków ubocznych tenisa uprawianego na poziomie wyczynowym. Dlatego też nie lekceważmy parametrów i nie obawiajmy się zainwestować w lepszy sprzęt.

Dodaj komentarz