Czym powinna się wyróżniać dobra lampka rowerowa?
17 lipca 2017
Jaką koszulkę ubrać na rower?
17 lipca 2017
Czym powinna się wyróżniać dobra lampka rowerowa?
17 lipca 2017
Jaką koszulkę ubrać na rower?
17 lipca 2017

Jakie narzędzia rowerowe warto mieć w swoim warsztacie?

Choć w żadnym większym mieście nie będziesz miał problemu ze znalezieniem odpowiedniego serwisu rowerowego to i tak warto pewne drobne usterki nauczyć się naprawiać samemu. Jeśli mowa o naprawianiu, to będziesz musiał się wyposażyć w niezbędne narzędzia rowerowe. Co powinno się znaleźć w domowym warsztacie? Na pewno imbusy, czyli klucze sześciokątne, klucze płaskie i oczkowane, łańcuch, bacik do kasety i klucz do wolnobiegu, klucz do korby, a także pompka, łatki oraz łyżki do opon. Z tymi narzędziami skutecznie naprawisz każdą awarię w swoim rowerze.

Podstawowe narzędzia rowerowe, które powinny się u ciebie znaleźć

Jak wszystko, czasami rowery też się psują, w końcu to tylko maszyna. Co robić, kiedy nasz jednoślad się popsuje? Są dwie drogi. Można wybrać się do wyspecjalizowanego warsztatu rowerowego i tam oddać swój rower w ręce specjalisty lub nauczyć się samemu naprawiać drobne usterki, a co za tym idzie wyposażyć się także w niezbędne narzędzia rowerowe. Na pewno będziesz potrzebował imbusów. Są to sześciokątne klucze, dzięki którym dokręcisz oraz odkręcisz mostek kierownicy, manetki, klamki hamulcowe, tylne i przednie przerzutki. Na pewno przydadzą się także śrubokręty: płaski i krzyżak. Śrubokręty są niezbędnymi narzędziami, by wyregulować śruby minimalnego i maksymalnego zakresu przerzutek. Na pewno w domowym warsztacie powinny znaleźć się także klucze płaskie i oczkowe w różnych rozmiarach. Trzeba także pamiętać o tym, że łańcuch rowerowy jest tą częścią roweru, która zużywa się stosunkowo szybko, dlatego trzeba pamiętać o tym, by regularnie łańcuch czyścić. Przyda się więc specjalny olej lub spray do konserwacji. Taki środek do konserwacji kosztuje do 30 złotych. Na pewno będziesz potrzebować także pompki. Możesz wybrać pompkę ręczną, podłogową lub na naboje. Pompka ręczna ma małe wymiary, więc możesz ją wszędzie ze sobą zabrać. Idealnie by było, gdyby pompka była zakończona wężykiem nakręcanym na wentyl. Na rynku jest sporo różnych modeli, niektóre z nich są wyposażone w oświetlenie, by łatwiej było jej używać po zmroku. Pompki podłogowe są niestety zbyt duże, by je ze sobą wozić, a pompki na naboje CO2 to rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie wygodę.

Warto zwrócić uwagę na ofertę sklepu Sklep oferuje narzędzia rowerowe, które zostały zaprojektowane przez najlepszych producentów. Dzięki temu, że klucze zostały wykonane z materiałów wysokiej jakości, możemy być pewni długiej żywotności narzędzi. Znajdziesz tutaj m.in. całe zestawy serwisowe czy klucze do centrowania kół.

Dodaj komentarz