Jak dobrze ustawić mostek rowerowy – wspornik kierownicy?
4 września 2017
Multitool – pomocne narzędzia rowerowe zawsze pod ręką!
4 września 2017
Jak dobrze ustawić mostek rowerowy – wspornik kierownicy?
4 września 2017
Multitool – pomocne narzędzia rowerowe zawsze pod ręką!
4 września 2017

Plecak rowerowy na krótkie przejażdżki – co warto kupić?

Plecak rowerowy doskonale sprawdza się zarówno na te krótsze, jak i na dłuższe przejażdżki rowerowe. Możemy zmieścić w nim wszystko, nie musząc jednocześnie zakładać na rower żadnych sakw i torebek. Jaki plecak sprawdzi się wtedy najlepiej?

 

Sklepy rowerowe oferują najróżniejsze rodzaje plecaków. Możemy zdecydować się na modele przeznaczone na krótkie dystanse, możemy też kupić te na długie, które są bardziej pojemne. Niezależnie od tego, na jaką pojemność plecaka się zdecydujemy, warto zwrócić uwagę na kilka różnych kwestii – opisujemy je poniżej.

  1. System nośny plecaka

Aby korzystanie z plecaka było łatwe, warto zdecydować się na model posiadający odpowiedni system nośny. To właśnie on jest kluczowy, gdy zależy nam na wygodnej jeździe.

System nośny powinien być przewiewny, to znaczy powinien składać się ze specjalnych „wysepek”, pośrodku których znajduje się wolna przestrzeń. W ten sposób, podczas jazdy, powietrze będzie mogło chłodzić plecy rowerzysty. To zdecydowanie lepszy wybór niż plecak z prostymi pleckami, które będą równomiernie przylegały do pleców rowerzysty.

  1. Przegrody i kieszonki

Najlepiej, aby plecak miał jedną dużą przegrodę i mniejsze przegrody lub kieszonki. Wtedy możemy osobno przechowywać wszystkie rzeczy bez ryzyka zabrudzenia.

Kieszonki powinny pomieścić między innym nasze dokumenty, akcesoria rowerowe, które chcemy zabrać ze sobą na wyjazd, dodatkowe ubrania, na przykład kurtkę przeciwdeszczową, wodę lub bidon z napojem. Plusem będzie też przednia siatka, która pomoże w przytrzymaniu kasku rowerowego.

  1. Camelbak – bukłak na napój w plecaku

To alternatywa dla bidonu – w tylnej części plecaka znajduje się wtedy płaski bukłak na wodę. Z bukłaka przechodzi rurka znajdująca się na ramieniu plecaka. Gdy rowerzysta chce się napić, wtedy nie musi sięgać ręką po bidon, ale może po prostu przechylić nieco głowę i dosięgnąć do ustnika na rurce.

Camelbaki są wygodne podczas jazdy na rowerze, ale wymagają więcej pracy z czyszczeniem niż zwykłe bidony. Dlatego wybierane są one głównie przez bardziej doświadczonych rowerzystów, w tym kolarzy szosowych.

  1. Regulacja

Dobre plecaki rowerowe powinny być również regulowane – regulacja długości ramion oraz pasa biodrowego, gdy plecak posiada taki element, jest bardzo ważna. W ten sposób będziemy mogli wyregulować plecak tak, aby pasował do naszej sylwetki i był komfortowy w użytkowaniu.

Do zakupienia plecaka rowerowego zaprasza sklep internetowy Rower Tour. Z ofertą możemy zapoznać się pod adresem:

Dodaj komentarz