Badania nieniszczące RT
15 lipca 2016
Sportowe zabawy podczas wakacji, czyli aktywny wypoczynek
25 lipca 2016
Badania nieniszczące RT
15 lipca 2016
Sportowe zabawy podczas wakacji, czyli aktywny wypoczynek
25 lipca 2016

Obuwie sportowe skrojone na miarę

Niegdyś o obuwiu sportowym mówiło się, że to zbędny luksus na który mogą pozwolić sobie tylko zawodowi sportowcy. Dziś docenia się rolę obuwia sportowego zarówno w poprawianiu osiągnięć w danej dziedzinie, jak i w zmniejszeniu podatności na urazy i kontuzje. Z tego też powodu producenci obuwia sportowego oferują całą gamę obuwia dedykowanego dla konkretnych dyscyplin sportowych. W zależności od tego, jaką dziedzinę sportu uprawiamy, nasze stopy poddawane są różnego rodzaju przeciążeniom. Niemniej jednak, jest kilka istotnych parametrów, niezależnych od tego, jaką dyscyplinę uprawiamy.

a

Spośród wszystkich rodzajów butów sportowych, największe wymagania muszą spełnić buty do squasha. Squash jest sportem, w którym stopy i stawy poddawane są dużym obciążeniom, a ze względu na dynamikę rozgrywek i konieczność nagłej zmiany kierunku ruchu podatność na wszelakie urazy zdecydowanie wzrasta. Wybierając więc buty do squasha musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na amortyzację. Bogatą ofertę butów do squasha posiada sklep. Podeszwa idealnie amortyzująca to podeszwa giętka i plastyczna, taka sama powinna być też wkładka. Twarde i sztywne podeszwy to zarówno duże obciążenie dla stopy jak i gorsza efektywność.

Obuwie sportowe chroni i amortyzuje oraz poprawia osiągi

 

Podobnie rzecz będzie wyglądała, jeżeli nie sprawdzimy, czy obuwie ma odpowiednią przyczepność. Czemu jest ona taka ważna? Squash to sport wymagający wszechstronnej sprawności, refleksu, skoczności i giętkości. Nagłe zmiany kierunku ruchu, podskoki, i wyskoki to codzienność, dodać należy do tego jeszcze specyficzne podłoże na którym rozgrywane są turnieje. Te czynniki wymagają bezwzględnie obuwia o doskonałej przyczepności, które będzie utrzymywało jak najlepszy kontakt z podłożem i zapobiegnie urazom czy nawet złamaniom podczas upadku.

c

Pod wpływem długotrwałego i intensywnego ruchu nasze stopy lekko puchną i zwiększają swój rozmiar, dlatego też najlepiej wybrać się po obuwie sportowe po całym dniu pracy, albo bezpośrednio po treningu. Obuwie sportowe musi idealnie komponować się ze stopą, w żadnym wypadku nie może być ciasne, ani nawet lekko uciskać. Każda niedoskonałość zostanie wyeksponowana po kilkugodzinnym treningu i spowoduje bolesne otarcia czy odciski. A to z kolei wykluczy nas z rozgrywek na kilka a nawet kilkanaście dni.

Dodaj komentarz