5 pomysłów na prezent dla motocyklisty
3 lipca 2017
Jaki fotelik rowerowy dla dziecka kupić?
3 lipca 2017
5 pomysłów na prezent dla motocyklisty
3 lipca 2017
Jaki fotelik rowerowy dla dziecka kupić?
3 lipca 2017

Rękawiczki rowerowe – jak wybrać te najlepsze?

Chociaż nie są niezbędne, to jednak warto się w nie zaopatrzyć. Rękawiczki rowerowe, ponieważ to właśnie o nich mowa, są dostępne w wielu różnych wariantach do wyboru. Które sprawdzą się najlepiej?

Do dyspozycji mamy wielorakie modele rękawiczek na rower – z palcami oraz bez palców, krótkie oraz długie, ocieplane i lekkie, aby wspomnieć jedynie o kilku z nich. Początkujący rowerzyści mają wobec tego dużo problemów z doborem właściwej pary dla siebie. Gdy również jesteś w takiej sytuacji, zachęcamy do sprawdzenia naszego poradnika!

Dlaczego warto kupić rękawiczki rowerowe?

  • chronią dłonie w razie wypadków
  • pozwalają lepiej kontrolować rower
  • poprawiają pewność chwytu kierownicy
  • redukują bolesne odciski przy długiej jeździe
  • zwiększają skuteczność hamowania w trudnych warunkach

Rękawiczki kosztują od kilkunastu do kilkuset złotych. Możemy kupić je zarówno w sklepach stacjonarnych prowadzących sprzedaż wyposażenia sportowego i rowerowego, jak i w tych internetowych.

Dobre rękawiczki rowerowe, czyli jakie?
Przede wszystkim powinny być one dopasowane do dłoni. Musimy zwrócić szczególną uwagę na ich rozmiar, aby nie były zbyt duże lub zbyt małe, ponieważ mogą wtedy uciskać dłonie, powodując drętwienie palców lub ślizgać się na kierownicy. W dobrze dopasowanych rozmiarowo rękawiczkach nie powinniśmy czuć ucisku i oporu przy zginaniu palców.

Gdy chodzi o pory roku, rękawiczki zimowe są ocieplane i grubsze, pełne, czyli z długimi palcami. Z kolei te na lato są zwykle bez palców i mają lżejszą konstrukcję, która nadaje im przewiewność, dlatego nawet w trakcie upału nie będą one niewygodne w stosowaniu.

Kolejna sprawa to konstrukcja rękawiczek. Najpopularniejsze to te bez palców i krótkie, sięgające do nadgarstka. Są uniwersalne na dobrą pogodę i sprawdzą się zarówno do jazdy MTB, jak i rowerem trekkingowym czy crossowym. Profesjonaliści i osoby jeżdżące w bardziej ekstremalnych warunkach wolą jednak rękawiczki pełne – z palcami i dłuższe, ponieważ pozwalają na lepszy chwyt kierownicy i klamek hamulców i chronią dłonie przed urazami w razie wypadków.

Dobre rękawiczki rowerowe powinny mieć od spodu bardziej szorstki materiał, na przykład przypominający zamsz, żelowe wkładki, które poprawiają wygodę jazdy, z wierzchu powinny być wentylowane, aby odprowadzać wilgoć i nie dopuścić do przegrzania dłoni. Dodatkowym plusem w rękawiczkach są uchwyty między palcami, które pozwalają na ich łatwe zdjęcie.

Dodaj komentarz