Korzystasz z butli gazowych? Nie musisz samodzielnie jeździć po gaz!
28 czerwca 2017
Zwiedzamy Kutno – najciekawsze zabytki i atrakcje turystyczne
30 czerwca 2017
Korzystasz z butli gazowych? Nie musisz samodzielnie jeździć po gaz!
28 czerwca 2017
Zwiedzamy Kutno – najciekawsze zabytki i atrakcje turystyczne
30 czerwca 2017

Transport ponadgabarytowy – tylko z fachowcami!

Przewiezienie zwykłych pakunków to nic w porównaniu z transportem ponadgabarytowym. Gdy chodzi o przewiezienie czegoś mającego spore rozmiary i ciężar, najlepiej skorzystać z pomocy ekspertów w tej właśnie dziedzinie.

Transport ładunku ponadgabarytowych nierzadko określany jest jako sport ekstremalny w tej właśnie branży. W ten sposób przewozi się najróżniejsze przedmioty, począwszy od różnych pojazdów i maszyn, poprzez gabarytowe sprzęty, samoloty oraz zbiorniki, a skończywszy na ogromnych eksponatach muzealnych, a nawet domach.

Transport ponadgabarytowy, który również określany jest jako ponadnormatywny lub nienormatywny, dotyczy ładunków niepodzielnych, które transportowane są na zestawach drogowych o wymiarach większych niż 16,5 metra długości, 2,5 metra szerokości, 4 metry wysokości. Ich waga przewyższa 42 tony.

 

 

Jak organizuje się przewóz ponadgabarytowy?
W przewozie gabarytów wykorzystuje się specjalne naczepy, które określane są mianem naczep modułowych. Mogą one składać się z pojedynczych wózków z kilkoma osiami, które mogą być łączone ze sobą zarówno wzdłuż, jak i w poprzek, aby uzyskać odpowiednią przestrzeń do przewozu danego przedmiotu.

Oczywiście, wybranie odpowiedniego samochodu z naczepą to dopiero początek. Równie ważne jest zaplanowanie trasy, którą pojedzie ładunek ponadgabarytowy, a także zadbanie o jej zabezpieczenie, aby nie okazało się, że dojazd stanie się niemożliwy.

Firmy oferujące transport gabarytów zawsze dokładnie zajmują się planowaniem tras przewozu. Pod uwagę trzeba wziąć szerokość ulic, wysokość wiaduktów, obecność rond, kąty zakrętów, aby wspomnieć o paru kwestiach. Transport musi być też uzgodniony z odpowiednimi służbami, na przykład ze względu a konieczność demontażu sygnalizacji świetlnej nad ulicami. W trakcie jazdy również zachodzi często konieczność demontażu znaków lub słupków, aby samochód z naczepą mógł przejechać.

Transport ponadgabarytowy zleć fachowcom
Gdy również interesuje cię tego rodzaju transport Katowice są jednym z miast, gdzie możemy z niego skorzystać. Przy doborze odpowiedniej firmy pamiętajmy o tym, aby zwrócić uwagę na jej doświadczenie oraz referencje, aby mieć pewność, że powierzone jej mienie dojedzie do celu w całości i na czas.

Gdy szukasz profesjonalnej obsługi w ramach transportu gabarytów, wybierz firmę Hansped, która oferuje kompleksowe usługi transportowe i spedycyjne. Prowadzi transporty ponadgabarytowe z wykorzystaniem otwartych i rozciąganych naczep na terenie kraju i Europy.

Dodaj komentarz